Liturgia na dziś

Kalendarz

Logowanie 
Ogłoszenia duszpasterskie
Drukuj Email

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

24 IX 2023

25 niedziela zwykła

 

Dzisiaj po każdej Mszy świętej młodzież naszej parafii będzie kwestować u drzwi kościoła na rzecz Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży w Archidiecezji Krakowskiej i w naszym dekanacie. Dziękujemy za ofiarność i pomoc - składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.

W TYM TYGODNIU:

Środa – wspomnienie świętego Wincentego a Paulo, prezbitera

Czwartek – wspomnienie św. Wacława męczennika

Piątek – święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała

Sobota – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła

W przyszłą niedzielę 1 października zmianka różańcowa po mszy o godz. 7.00. Taca przeznaczona na cele inwestycyjne w naszej parafii.

Pierwsze nabożeństwo różańcowe w niedzielę o godz. 17.00 z procesją do 5 ołtarzy. Prowadzą i przygotowują ołtarze: Róże: 3, 2, 1, 9. Zapraszamy dorosłych i dzieci. Dla najmłodszych pamiątkowe obrazki.

W tygodniu różaniec będzie o godz. 17.30

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich:

W przyszłą niedzielę Stowarzyszenie Rodzin Katolickich naszej parafii będzie prowadziło zbiórkę pieniędzy do puszek po każdej Mszy św. dla naszych misjonarzy ks. Marka Gizickiego i Krzysztofa Kasprzyka. Wystawa czynna również w przyszłą niedzielę.

Książka intencji na rok przyszły będzie od 25.09.2023

Składamy gorące podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę, jak również za ofiary przekazane na konto parafii. Wszystkim wspierających nas modlitwą, dobrą radą, pracą na rzecz wspólnoty, wszystkim ofiarodawcom - „Bóg zapłać”.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: +Stanisława Ziernicka, +Trzeciak Janusz(z ul. Kiepury), +Grygiel Bolesław - wieczne odpoczywanie racz im dać Panie ....

WSZYSTKIM NASZYM GOŚCIOM ORAZ CAŁEJ WSPÓLNOCIE

W NOWYM TYGODNIU

ŻYCZYMY DUŻO BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA

SZCZĘŚĆ BOŻE

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

17 IX 2023 24 niedziela zwykła

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w ubiegłą niedzielę, Wspólnocie Parafialnej przeżyć duchowo odpust parafialny.

Wystawa w Jasnej Kaplicy, przygotowana przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich poświęcona pracy misyjnej ks. Marka Gizickiego oraz ks. Krzysztofa Kasprzaka czynna w każdą niedzielę po Mszach św.

W TYM TYGODNIU:

Poniedziałek – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski

Środa – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Teaegon, prezbitera i Pawła Chong Hasang i Towarzyszy

Czwartek – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty

Sobota – wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny

W czwartek o 18.30 (po mszy św. wieczornej) spotkanie rodziców uczniów. klas III, którzy przygotowują się do I Komunii św.

W piątek o 18.30 (po mszy św. wieczornej) spotkanie rodziców uczniów klas VIII, którzy mają w tym roku szkolnym przystąpić do sakramentu bierzmowania

W przyszłą niedzielę 24 września po każdej Mszy świętej młodzież naszej parafii będzie kwestować u drzwi kościoła na rzecz Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży w Archidiecezji Krakowskiej i w naszym dekanacie. Już teraz za wszelkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich:

- Rozpoczynamy zapisy na zimowisko w Poroninie w dniach od 10 do 17 lutego 2024 roku. Koszt wyjazdu 1700 zł. Zapisy w Edenie.

Mamy kilka wolnych miejsc na Dni Skupienia w Zakrzowie, które odbędą się w dniach 7-8 października. Koszt 200 zł. Program i zapisy w Edenie.

 

W ubiegłą niedzielę, gdy obchodziliśmy uroczystości odpustowe, Proboszcz Parafii ks. Jerzego Popiełuszki na Złocieniu dziękował Nam Wszystkim za nieodpłatne przekazanie dwóch działek, gdzie stoi kaplica i ma powstać kościół przy ul. Agatowej. 20 lipca br. podpisany został Akt notarialny darowizny- alienacji na rzecz Parafii na Złocieniu, a 21 sierpnia została sądownie założona nowa Księga Wieczysta dla Parafii Złocień. Za Wielkie Serca naszych Parafian: BOGU NIECH BĘDĄ DZIĘKI

Są jeszcze wolne intencje mszy św. na ten rok kalendarzowy. Książka intencji na rok przyszły będzie od 25.09.2023

Składamy gorące podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę, jak również za ofiary przekazane na konto parafii. Do skarbon z tyłu kościoła zbieramy na Grób Dziecka Utraconego, jeszcze trochę brakuje na zakup płyt granitowych. Wszystkim wspierających nas modlitwą, dobrą radą, pracą na rzecz wspólnoty, wszystkim ofiarodawcom - „Bóg zapłać”.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: +Bronisław(m.) Nowak (z ul. Potrzask), +Wacław Michalik (z ul. Smolenia), +Helena Bukowiec - wieczne odpoczywanie racz im dać Panie ....

WSZYSTKIM NASZYM GOŚCIOM ORAZ CAŁEJ WSPÓLNOCIE

W NOWYM TYGODNIU ŻYCZYMY DUŻO BOŻEGO

BŁOGOSŁAWIEŃSTWA SZCZĘŚĆ BOŻE

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

10 IX 2023

ODPUST w BIEŻANOWIE – NARODZENIE NMP

23 niedziela zwykła

 

Dzisiaj przeżywamy ODPUST PARAFIALNY. Sumę Odpustową o godz. 11.00 odprawią Księża Sercanie mieszkający na trenie naszej Parafii przy ul. Smolenia. Po Sumie – procesja i dziękczynne Te Deum.

O godz. 16.00 Różaniec w Starym Kościele:

o 16.00-Róża 3, 16.30-Róża 4, 17.00-Róża 5, 17.30-Róża 6.

Wystawa w Jasnej Kaplicy poświęcona pracy misyjnej ks. Marka Gizickiego oraz ks. Krzysztofa Kasprzaka czynna w każdą niedzielę po Mszach św.

Film o Ich pracy jest wyświetlany dzisiaj 10 minut przed każdą Mszą św. - serdecznie zapraszamy. Wystawę i film przygotowało Stowarzyszenie Rodzin Katolickich.

W TYM TYGODNIU:

Środa – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, bp i doktora Kościoła.

Nabożeństwo Fatimskie w naszym Kościele. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec za Ojczyznę – następnie odśpiewanie Litanii do NMP, modlitwy i msza św. w intencji Kościoła, Ojczyzny, Ojca Świętego, Radia Maryja i Telewizji Trwam. Nabożeństwo zakończymy procesją z Figurą Matki Bożej. Prosimy o pomoc Panów w niesieniu Figury MB

Czwartek – święto Podwyższenia Krzyża św.

Piątek- wspomnienie Matki Bożej Bolesnej

Sobota – wspomnienie św. męczenników: Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa

Za tydzień 17.09. - XXXI Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej: 9.00 Droga krzyżowa, o 11.30 msza św. Szczegóły na plakatach w gablotach.

Do skarbon umieszczonych z tyłu kościoła zbieramy na Grób Dzieci Utraconych, który chcemy zbudować na naszym cmentarzu. Dziękujemy za ofiarność pomoc młodym rodzinom.

Wszystkim wspierających nas modlitwą, dobrą radą, pracą na rzecz wspólnoty, wszystkim ofiarodawcom - „Bóg zapłać”. Składamy gorące podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę, jak również za ofiary przekazane na konto parafii.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: +Irena Grzywińska, +Tadeusz Cygan - wieczne odpoczywanie racz im dać Panie ....

WSZYSTKIM NASZYM GOŚCIOM ORAZ CAŁEJ WSPÓLNOCIE

W NOWYM TYGODNIU ŻYCZYMY DUŻO

BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA

SZCZĘŚĆ BOŻE

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

3 IX 2023

22 niedziela zwykła

 

Dzisiaj po mszy św. o godz. 7.00 zmianka różańcowa i błogosławieństwo „Tajemnic Różańcowych”

W TYM TYGODNIU:

Poniedziałek – msze św na rozpoczęcie roku szkolnego: o godz. 9.00 klasy I-IV, o godz. 10.00. klasy V-VIII

Piątek – UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY. Msze święte o godz.: 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00.

O godz. 18.00 rozpoczęcie roku formacyjnego dla Oazy Ruchu Światło Zycie oraz Liturgicznej Służby Ołtarza. Zapraszamy młodzież oazową, ministrantów, lektorów oraz wszystkich, którzy chcą do nich dołączyć.

W przyszłą niedzielę 10 września będziemy przeżywać ODPUST PARAFIALNY. Sumę Odpustową o godz. 11.00 odprawią Księża Sercanie mieszkający na trenie naszej Parafii przy ul. Smolenia. Po Sumie – procesja i dziękczynne Te Deum.

Zapraszamy do udziału w uroczystościach odpustowych naszych gości i całą wspólnotę. Szczególnie prosimy poczty sztandarowe i asysty (feretrony, sztandary, dzieci sypiące kwiaty).

O godz. 16.00 Różaniec w Starym Kościele o 16.00-Róża 3, 16.30-Róża 4,17.00-Róża 5,17.30-Róża 6.

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich:

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich  oraz Księża naszej parafii zapraszają dzisiaj 3 września po Mszy św. wieczornej o godzinie 19.00 na koncert chóru gospel UNISONO. Koncert poświęcony jest  uroczystości odpustowej, Imienin Maryi, Patronki Parafii. Szczegóły i informacje o zespole na plakacie w gablocie SRK oraz Parafii.

Także dzisiaj otwarcie  wystawy  poświęconej pracy misyjnej wśród Masajów w Tanzanii  dwóch kapłanów,  Marka Gizickiego oraz Krzysztofa Kasprzaka. Wystawa w jasnej kaplicy czynna w każdą niedzielę po Mszach św. Film o Ich pracy będzie wyświetlony w przyszłą niedzielę 10 minut przed każdą Mszą św. - serdecznie zapraszamy.

Spotkanie Stowarzyszenia w środę po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy chętnych do wspólnej modlitwy i pracy na rzecz naszej społeczności.

Zespół Apostolstwa Świeckich

Spotkanie zespołu Apostolstwa Świeckich w najbliższy czwartek po Mszy Świętej wieczornej.

. Składka z pierwszej niedzieli przeznaczona na inwestycje w naszej Parafii. Wszystkim wspierających nas modlitwą, dobrą radą, pracą na rzecz wspólnoty, wszystkim ofiarodawcom - „Bóg zapłać”. Składamy gorące podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę, jak również za ofiary przekazane na konto parafii.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: +Maciej Mak, +Janina Kozik (ul. Gardowskiego) - wieczne odpoczywanie racz im dać Panie ....

 

 

WSZYSTKIM NASZYM GOŚCIOM ORAZ CAŁEJ WSPÓLNOCIE

W NOWYM TYGODNIU ŻYCZYMY DUŻO BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA SZCZĘŚĆ BOŻE

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

27 VIII 2023

21 niedziela zwykła

W TYM TYGODNIU:

Poniedziałek – wspomnienie św. Augustyna, bp i doktora Kościoła

Wtorek- wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela

Piątek – pierwszy piątek miesiąca – Spowiedź św. przed mszą św. poranną, a po południu od 17.15. Jest to równocześnie czas spowiedzi św. przed rozpoczęciem roku szkolnego. Msze św. w nowym kościele o 6.30, 7.00 i 18.00

Sobota – pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 8.00. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo pierwszosobotnie – serdecznie zapraszamy.

Od poniedziałku do czwartku msze św. w starym kościele o 7.00 i 18.00

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich:

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich wraz z księżmi pracującymi w Parafii zaprasza w przyszłą niedzielę 3 września po Mszy św. wieczornej o godzinie 19.00 na koncert chóru gospel UNISONO. Koncert będzie wprowadzeniem do uroczystości odpustowej Narodzenia NMP – Maryi Patronki naszej Parafii. Wstęp wolny

Dobrowolnymi ofiarami będzie można wspomóc Piotra Płanetę, osobę z porażeniem mózgowym. Szczegóły i informacje o zespole na plakacie w gablocie SRK oraz Parafii.

Także w przyszłą niedzielę otwarcie wystawy poświęconej pracy misyjnej wśród Masajów w Tanzanii dwóch kapłanów: ks. Marka Gizickiego oraz ks. Krzysztofa Kaprzaka. To świadectwo misjonarzy, którzy opuścili swe rodziny, ojczyznę, by pojechać na ziemię sobie nieznaną i głosić Ewangelię.

 

W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 7.00 zmianka różańcowa i błogosławieństwo „Tajemnic Różańcowych”. Składka z pierwszej niedzieli przeznaczona na inwestycje w naszej Parafii. Wszystkim wspierających nas modlitwą, dobrą radą, pracą na rzecz wspólnoty, wszystkim ofiarodawcom - „Bóg zapłać”.

W przyszły poniedziałek 4 września msze św na rozpoczęcie roku szkolnego; o godz. 9.00 klasy I-IV, o godz. 10.00. klasy V-VIII

Składamy gorące podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę, jak również za ofiary przekazane na konto parafii.

 

WSZYSTKIM NASZYM GOŚCIOM ORAZ CAŁEJ WSPÓLNOCIE

W NOWYM TYGODNIU ŻYCZYMY DUŻO BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA

SZCZĘŚĆ BOŻE

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

20 VIII 2023

20 niedziela zwykła

 

W TYM TYGODNIU:

PONIEDZIAŁEK – wspomnienie św. Piusa X , papieża

WTOREK – wspomnienie NMP Królowej

CZWARTEK – święto św. Bartłomieja, apostoła

SOBOTA – Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze św. o 7.00, 9.00 oraz o 16.00 i 18.00. po każdej mszy św. Akt Zawierzenia Narodu Polskiego Matce Bożej

Rozpoczęto na cmentarzu prace związane z położeniem kostki brukowej na dwóch alejkach. Prośba do wszystkich odwiedzających cmentarz o zachowanie bezpieczeństwa. Przepraszamy za utrudnienie i powstałe z tego powodu niedogodności i kłopoty.

Od poniedziałku do piątku msze św. w starym kościele.

Składamy gorące podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę inwestycyjną, jak również za ofiary przekazane na konto parafii. Wszystkim wspierających nas modlitwą, dobrą radą, pracą na rzecz wspólnoty, wszystkim ofiarodawcom - „Bóg zapłać”.

 

WSZYSTKIM NASZYM GOŚCIOM ORAZ CAŁEJ WSPÓLNOCIE

W NOWYM TYGODNIU ŻYCZYMY DUŻO BOŻEGO

BŁOGOSŁAWIEŃSTWA SZCZĘŚĆ BOŻE

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

13 VIII 2023 19 niedziela zwykła

Dzisiaj nabożeństwo fatimskie w naszym kościele. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec, Litania Loretańska, o 18.00 msza św., następnie procesja z figurą Matki Bożej.

W TYM TYGODNIU:

PONIEDZIAŁEK – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika

WTOREK – Uroczystość Wniebowzięcia NMP, porządek mszy św. jak w niedzielę. Na wszystkich mszach św. poświęcenie ziół i kwiatów

CZWARTEK – święto św. Jacka, prezbitera, patrona Archidiecezji Krakowskiej

Rozpoczęto na cmentarzu prace związane z położeniem kostki brukowej na dwóch alejkach. Prośba do wszystkich odwiedzających cmentarz o zachowanie bezpieczeństwa. Przepraszamy za utrudnienie i powstałe z tego powodu niedogodności i kłopoty.

Realizujemy plan rewitalizacji naszego cmentarza. Decyzją Wydziału Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Krakowa po wykonaniu tomografii akustycznej drzew i oględzinach, decyzja o zezwolenie na wycinkę drzew na cmentarzu została zawieszona ze względu na występowanie gniazd gatunków ptaków objętych ochroną, szczególnie na brzozie brodawkowatej i topoli szarej. Dalsze procedowanie jest możliwe po uzyskaniu zezwolenia Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska.

Przed kościołem do puszek kwestuje na leczenie chorej Sofii Patij z Ukrainy jej tata i przyjaciele. Jej rodzinę polecił bp Jan Sobiło z diecezji Charkowsko-Zaporoskiej. Darczyńcom szczególne podziękowania

Od środy do soboty msze św. w starym kościele.

Składamy gorące podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę inwestycyjną, jak również za ofiary przekazane na konto parafii. Zakupiliśmy nowy wzmacniacz i 5 mikrofonów elektretowych. Wszystkim wspierających nas modlitwą, dobrą radą, pracą na rzecz wspólnoty, wszystkim ofiarodawcom - „Bóg zapłać”.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: +Jerzy Bugaj(..), +Eugenia Krzeszewska (ul. Hoyera), +Czesława Strojek (ul. Stacyjna), +Ryszard Biżuta,, +Ludwik Jakubiec (ul. Nad Serafą), +Julia Grońska

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie …

WSZYSTKIM NASZYM GOŚCIOM ORAZ CAŁEJ WSPÓLNOCIE

W NOWYM TYGODNIU ŻYCZYMY DUŻO BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA SZCZĘŚĆ BOŻE

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

6 VIII 2023 18 niedziela zwykła

Święto Przemienienia Pańskiego

 

Dzisiaj po mszy św. o godz. 7.00 zmianka różańcowa. Składka w pierwszą niedzielę przeznaczona na cele inwestycyjne w naszej Parafii.

W TYM TYGODNIU:

WTOREK – wspomnienie św. Dominika, prezbitera

ŚRODA – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy

CZWARTEK – święto św. Wawrzyńca

PIĄTEK – wspomnienie św. Klary

Wielkie podziękowanie za przyjęcie pielgrzymów z Bochni: dla Stowarzyszenia Rodzin Katolickich za kawę, herbatę, przygotowanie poczęstunku w Edenie. Dla wszystkich Parafian za wodę mineralną i soki, za drożdżówki i domowe ciasta – były przepyszne. Pielgrzymi poczuli się jak w domu, dlatego ich wdzięczność i modlitwa była jeszcze większa.

W przyszłą niedzielę nabożeństwo fatimskie w naszym kościele. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec, Litania Loretańska, o 18.00 msza św., a

po niej procesja z figurą Matki Bożej. Prośba o pomoc w poprowadzenie modlitwy różańcowej.

Od poniedziałku do soboty msze św. w starym kościele.

Składamy gorące podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę jak również za ofiary przekazane na konto parafii. Wszystkim ofiarodawcom „Bóg zapłać”.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: +Władysław Glixell, +Józef Nowak (z ul. Zarzyckiego), +Andrzej Zaczkowski (z ul. Smolenia), +Elżbieta Zając, +Marian Kuczaj.

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie …

WSZYSTKIM NASZYM GOŚCIOM ORAZ CAŁEJ WSPÓLNOCIE

W NOWYM TYGODNIU ŻYCZYMY DUŻO BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA SZCZĘŚĆ BOŻE

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

30 VII 2023 17 niedziela zwykła

 

W TYM TYGODNIU:

PONIEDZIAŁEK – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera

WTOREK – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, bp i doktora Kościoła

CZWARTEK – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera

PIĄTEK – pierwszy piątek miesiąca. Msze św.: 7.00 i 18.00 w nowym kościele Spowiedź św. rano od 6.30 i podczas mszy św. oraz popołudniu od 17.30

SOBOTA – pierwsza sobota miesiąca, po mszy św. wieczornej nabożeństwo pierwszosobotnie: adoracja Najświętszego Sakramentu i Różaniec.

W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 7.00 zmianka różańcowa.

W sobotę 5 sierpnia przez naszą parafię przechodzić będzie piesza pielgrzymka z Bochni, około 60 osób. Organizatorzy prosili nas o możliwość krótkiego odpoczynku. Prosimy o pomoc w przygotowaniu przyjęcia pielgrzymów. Prosimy o drożdżówki, ciasta drożdżowe, ucierane, biszkoptowe, co kto potrafi upiec dobrego i dostarczenie wypieków do Edenu w sobotę rano. Prosimy o wodę mineralną w małych butelkach. Kawę i herbatę przygotuje Stowarzyszenie Rodzin Katolickich. Wszystkim już serdecznie dziękujemy.

Franciszkański Komisariat Ziemi Świętej w Krakowie i Parafia w Luborzycy organizują Pielgrzymkę do Libanu – Ojczyzny św. Charbela i św. Marouna. Wylot 15.09. w piątek i powrót 24.09. w niedzielę. Koszt 2500 zł i 1150 USD. Informacje w gablotkach. Numer telefonu do organizatora w zakrystii lub kontakt przez Komisariat Ziemi Świętej w Krakowie

Od poniedziałku do czwartku msze św. w starym kościele.

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich

Spotkanie Stowarzyszenia w środę po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy i pracy na rzecz naszej społeczności.

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali wakacyjny wyjazd do Sopotu 121 dzieci. W gablocie SRK fotografie z kolonii.

Składamy gorące podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę jak również za ofiary przekazane na konto parafii. Szczególne podziękowanie za ofiarność podczas poświęcenia pojazdów - wszystkim ofiarodawcom „Bóg zapłać”.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: +Mirosław Borowiec, +Teresa Kmon, +Jerzy Rojek

wieczne odpoczywanie racz im dać Panie …

WSZYSTKIM NASZYM GOŚCIOM ORAZ CAŁEJ WSPÓLNOCIE

W NOWYM TYGODNIU ŻYCZYMY DUŻO BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA SZCZĘŚĆ BOŻE

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

23 VII 2023 16 niedziela zwykła

 

Stowarzyszenie Pro Missio dziękuje za podarowany, zużyty sprzęt elektroniczny.

Dzisiaj Pierwsza Pielgrzymka Seniorów do Łagiewnik organizowana przez ks. prałata Tomasza Boronia. Msza św o godz. 12.00, a o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

W TYM TYGODNIU:

poniedziałek – wspomnienie św. Kingi

wtorek – święto św. Jakuba, apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. W tym dniu kierowcy i podróżujący czczą swego patrona proszą go o pomoc. Po mszy św. o godz. 7.00 i po mszy św.

wieczornej o godz. 18.00 poświęcenie pojazdów mechanicznych. Składane przy tej okazji ofiary – jako wyraz wdzięczności za bezpieczna jazdę - tradycyjnie przeznaczone są na pomoc w zdobywaniu środków transportu dla polskich misjonarzy. Przy poświęceniu będzie można otrzymać naklejkę do samochodu ze św. Patronem

środa – wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP

piątek – wspomnienie św. Charbela Maklufa, prezbitera

sobota – wspomnienie św. Marii, Marty i Łazarza

Od poniedziałku do soboty rano msze św. w starym kościele.

Klub Seniora z Dworu Czeczów informuje, że są wolne miejsca na wycieczkę autokarową nad jezioro Ochrydzkie w Macedonii. Wyjazd turystyczno - wypoczynkowy w dniach od 17 do 24 września. Koszt 2.350 zł i 90 euro od osoby. W planach zwiedzanie zabytków wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO w Ochrydzie, zwiedzanie Skopje, domu Matki Teresy z Kalkuty, klasztoru św. Nauma i wiele innych atrakcji. Szczegółowe informacje o wpłatach w gablotkach, na stronie internetowej parafii i u pana Andrzeja Wąsika.

Składamy gorące podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę jak również za ofiary przekazane na konto parafii. Szczególne podziękowanie za ofiarność w 1 niedzielę miesiąca. Udało się dokończyć renowację 26 lichtarzy do Starego Kościoła, to był koszt 10 800 zł i zakup 14 świec woskowych pełnych, z automatycznymi wkładami - 3160 zł - wszystkim ofiarodawcom „Bóg zapłać”.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: +Mieczysław Dziób, +Zbigniew Duda (z ul. Weigla), +Karolina Pater (z ul. Jędrzejczyka), +Grażyna Matanyj (z ul. Bogucickiej), +Zbigniew Smęder, +Romana(f.) Krawczyk (z ul. Działkowej), +Jan Romański - wieczne odpoczywanie racz im dać Panie …

WSZYSTKIM NASZYM GOŚCIOM ORAZ CAŁEJ WSPÓLNOCIE

W NOWYM TYGODNIU ŻYCZYMY DUŻO BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA SZCZĘŚĆ BOŻE

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

16 VII 2023

15 niedziela zwykła

 

Dziś parafianie ze Złocienia kwestują do puszek dla swojej krewnej 3 miesięcznej Wiktorii z Nowego Sącza na leczenie Terapią Genową. Szczegóły na plakatach w gablotach.

W TYM TYGODNIU:

wtorek – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera

Stowarzyszenie Pro Missio zbiera bezpłatnie zużyty sprzęt elektroniczny: telewizory, drukarki, pralki lodówki, kuchenki, mikrofalówki. Część pieniędzy z odzyskanych materiałów jest przekazywana na misje. Ulotki na stolikach przy gazetach i w gablotkach.

Zużyty sprzęt można składać obok Edenu od strony plebanii jutro w poniedziałek wieczorem i we wtorek do godz. 12.00. Odbiór sprzętu we wtorek 18.07. o godz. 12.00

Za tydzień Pierwsza Pielgrzymka Seniorów do Łagiewnik organizowana przez ks. prałata Tomasza Boronia. Msza św. o godz. 12.00, a o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Szczegóły na plakatach

 

Od poniedziałku do soboty msze św. w starym kościele.

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich:

Składamy gorące podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę jak również za ofiary przekazane na konto parafii. Szczególne podziękowanie za wsparcie młodzieży z naszych Parafii (w Bieżanowie i Bieżanowie Nowym), wyjeżdżających na ŚDM - wszystkim ofiarodawcom „Bóg zapłać”.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności: + Bogumiła Chodorowska (ul. Stolarza) - wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie …

 

WSZYSTKIM NASZYM GOŚCIOM ORAZ CAŁEJ WSPÓLNOCIE

W NOWYM TYGODNIU ŻYCZYMY DUŻO BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA SZCZĘŚĆ BOŻE

 

 

 

9 VII 2023

14 niedziela zwykła

 

Młodzież wyjeżdżająca na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony prosi o modlitwę, o owoce tego czasu i pomoc. Wychodząc ze świątyni będzie można wesprzeć to dzieło zakupując symboliczna cegiełkę – Jabłko.

W TYM TYGODNIU:

wtorek – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy

środa – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bp i męczennika

czwartek – wspomnienie świętych pustelników: Andrzeja Świerada i Benedykta. Nabożeństwo Fatimskie w naszym Kościele. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec za Ojczyznę – następnie odśpiewanie Litanii do NMP, modlitwy i msza św. w intencji Kościoła, Ojczyzny, Ojca Świętego, Radia Maryja i Telewizji Trwam. Nabożeństwo zakończymy procesją

sobota – wspomnienie św. Bonawentury, bp i doktora Kościoła

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich:

 

Od poniedziałku do soboty msze św. w starym kościele z wyjątkiem Nabożeństwa Fatimskiego

W przyszłą niedzielę parafianie ze Złocienia będą kwestować do puszek dla swojej krewnej 3 miesięcznej Wiktorii z Nowego Sącza na leczenie Terapią Genową. Szczegóły na plakatach w gablotach.

Składamy gorące podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę jak również za ofiary przekazane na konto parafii. Szczególne podziękowanie za wsparcie działalności charytatywnej papieża - wszystkim ofiarodawcom „Bóg zapłać”.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: +Stanisława Śliwa (ul. Bieżanowska), +Zofia Wilden - wieczne odpoczywanie racz im dać Panie …

WSZYSTKIM NASZYM GOŚCIOM ORAZ CAŁEJ WSPÓLNOCIE

W NOWYM TYGODNIU ŻYCZYMY DUŻO BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA SZCZĘŚĆ BOŻE

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

2 VII 2023

13 niedziela zwykła

Dziś pierwsza niedziela miesiąca po mszy św. o godz. 7.00 zmianka różańcowa. Zbiórka do skarbon z tyłu kościoła. Obol św. Piotra. Ofiary przeznaczone na posługę apostolską i charytatywną Papieża.

W TYM TYGODNIU:

poniedziałek – święto św. Tomasza Apostoła

wtorek – rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie

czwartek – wspomnienie bł. Mari Teresy Ledóchowskiej

piątek – pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. rano przed mszą św. i popołudniu od 17.30. W pierwszy piątek i sobotę wszystkie nabożeństwa w nowym kościele

sobota – wspomnienie św. Jana z Dukli

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich:

Spotkanie Stowarzyszenia w środę po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy i pracy na rzecz naszej społeczności

 

Młodzież wyjeżdżająca na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony prosi o modlitwę o owoce tego czasu. Za Tydzień wychodząc ze świątyni będzie można wesprzeć to dzieło zakupując symboliczna cegiełkę – Jabłko.

Składamy gorące podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę jak również za ofiary przekazane na konto parafii. wszystkim ofiarodawcom „Bóg zapłać”.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: +Danuta Szwajda, +Amalia Zając (ul. Stacyjna), +Stanisław Chwaja (ul. Ślósarczyka) - wieczne odpoczywanie racz im dać Panie …

WSZYSTKIM NASZYM GOŚCIOM ORAZ CAŁEJ WSPÓLNOCIE

W NOWYM TYGODNIU ŻYCZYMY DUŻO BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA SZCZĘŚĆ BOŻE

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

25 VI 2023 - 12 niedziela zwykła

Od poniedziałku msze św. w starym kościele w porządku wakacyjnym: o godz.7.00 i 18.00. Spowiedź św. przed Eucharystią. Od przyszłej niedzieli podczas wakacji nie ma mszy św. o godz. 12.30.

 

W TYM TYGODNIU:

ŚRODA – wspomnienie św. św. Ireneusza bp i męczennika

CZWARTEK – uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Zbiórka do skarbon z tyłu kościoła 29.06. i 2.07. w niedzielę. Obol św. Piotra. Ofiary przeznaczone na posługę apostolską i charytatywną Papieża

SOBOTA – pierwsza sobota miesiąca po mszy św. wieczornej nabożeństwo pierwszosobotnie: adoracja Najświętszego Sakramentu i Różaniec. Msza św. wieczorna w nowym kościele. Nie ma odwiedzin chorych w pierwsze soboty podczas wakacji. Według potrzeby proszę umawiać się z księżmi dyżurjącymi.

W przyszłą niedzielę - Po mszy św. o godz. 7.00 zmianka różańcowa. Chętnych do włączenia się w modlitwę różańcową Róż prosimy o kontakt.

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich

-

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: +Zofia Wcisło (ul. Bieżanowska), +Zofia Ślusarczyk (ul. Pruszyńskiego) – Wieczny odpoczynek ...

WSZYSTKIM NASZYM GOŚCIOM ORAZ CAŁEJ WSPÓLNOCIE

W NOWYM TYGODNIU ŻYCZYMY DUŻO BOŻEGO

BŁOGOSŁAWIEŃSTWA – SZCZĘŚĆ BOŻE

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

18 VI 2023

11 niedziela zwykła

 

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestniczącym w procesjach w Oktawie Bożego Ciała.

Dzisiaj Grupa Areopag Wiary zaprasza po mszy św. wieczornej na ostatnią w tym roku formacyjnym adorację Najświętszego Sakramentu.

 

W TYM TYGODNIU:

 

środa - wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

czwartek – spowiedź św. na zakończenie roku szkolnego od godz. 17.30

piątek – o godz. 8.00 msza św na zakończenie roku szkolnego dla klas 1-3,

o godz. 9.00 msza św. dla klas 4-8

sobota – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

 

Nabożeństwa czerwcowe: w dni powszednie po mszy św. wieczornej. W niedziele i święta o godz. 17.30

 

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich:

Zebranie z rodzicami dzieci wyjeżdżających na kolonie do Sopotu odbędzie się 26 czerwca w poniedziałek o godz. 18.00 w Edenie.

-Poszukujemy wychowawcy na kolonie do Sopotu. Kontakt w Edenie.

 

Stowarzyszenie „Bieżanów Prokocim STOP powodzi”, zaprasza na spotkanie mieszkańców i osoby zainteresowane w czwartek 22. czerwca na godz. 18.00 do Dworu Czeczów. Będą poruszane tematy grodzi, zbiorników, mostu na ul. Rakuś, Nowego Miasta oraz przebiegu drogi S7.

 

 

Składamy gorące podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę jak również za ofiary przekazane na konto parafii. wszystkim ofiarodawcom „Bóg zapłać”.

 

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: +Joanna Bujak ( z ul. Smolenia) oraz +Barbara Ślusarek i +Genowefa Rusin - wieczne odpoczywanie racz im dać Panie …

 

WSZYSTKIM NASZYM GOŚCIOM ORAZ CAŁEJ WSPÓLNOCIE

W NOWYM TYGODNIU ŻYCZYMY DUŻO BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA SZCZĘŚĆ BOŻE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

11 VI 2023

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestniczącym w procesji Bożego Ciała. Szczególnie dziękujemy tym, którzy którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do jej organizacji, a nade wszystko dziękujemy mieszkańcom, którzy przygotowali ołtarze na trasie procesji - „Bóg zapłać”.

Msze św. za mieszkańców, którzy przygotowali ołtarze będą odprawione:

I ołtarz w poniedziałek 12.06.o godz. 18.00, II ołtarz– we wtorek 13.06. o godz. 18.00, III ołtarz w środę 14.06. o godz. 18.00, IV ołtarz w czwartek 15.06. o godz. 18.00

W TYM TYGODNIU:

wtorek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora kościoła. Nabożeństwo Fatimskie w naszym Kościele. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec za Ojczyznę – prośba o poprowadzenie różańca, następnie odśpiewanie Litanii do NMP, modlitwy i msza św. w intencji Kościoła, Ojczyzny, Ojca Świętego, Radia Maryja i Telewizji Trwam. Nabożeństwo zakończymy procesją

środa - wspomnienie św. Michała Kozala, biskupa i męczennika

piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych

sobota - wspomnienie Niepokalanego Serca NMP

Nabożeństwa czerwcowe: w dni powszednie po mszy św. wieczornej. W niedziele i święta o godz. 17.30

W OKTAWIE BOŻEGO CIAŁA - procesja eucharystyczna po Mszy św. wieczornej , a w niedzielę po nabożeństwie o 17.30. Do udziału w procesji zapraszamy asysty, niosących feretrony i sztandary, dzieci sypiące kwiaty oraz dzieci klas III w strojach komunijnych.

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich:

Stowarzyszenie składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie XXVIII Dni Bieżanowa oraz tym którzy wzięli czynny poprzez zakup cegiełek. Pozyskane środki przeznaczone są na pokrycie kosztów kolonii w Sopocie. Bóg zapłać.

- Zebranie z rodzicami dzieci wyjeżdżających na kolonie do Sopotu odbędzie się 26 czerwca w poniedziałek o godz. 18.00 w Edenie.

-Spotkanie Stowarzyszenia w środę po Mszy św. wieczornej.

Składamy gorące podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę jak również za ofiary przekazane na konto parafii. wszystkim ofiarodawcom „Bóg zapłać”.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: +Stanisław Śliwa ( z ul. Bieżanowskiej) oraz +Maria Kret - wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie ....

 

WSZYSTKIM NASZYM GOŚCIOM ORAZ CAŁEJ WSPÓLNOCIE

W NOWYM TYGODNIU ŻYCZYMY DUŻO BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA

SZCZĘŚĆ BOŻE

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

4 VI 2023

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

 

Zmianka różańcowa po mszy św. o godz. 7.00.

W Archidiecezji Krakowskiej kończy się okres spowiedzi i Komunii Wielkanocnej.

Nabożeństwa czerwcowe: w dni powszednie po mszy św. wieczornej. W niedziele i święta o godz. 17.30

 

W TYM TYGODNIU:

czwartek 8.VI .– UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO. CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA - BOŻE CIAŁO

Procesja Bożego Ciała – rozpocznie się Mszą św. o godz.11.00 odprawianą w kościele. Około godz. 12.00 z kościoła wyruszy procesja ulicami: Ks. Popiełuszki, Majora Henryka Sucharskiego, Ks. Jana Kusia, Wojciecha z Brudzewa, Jana Grzecha

Pamiętajmy o udekorowaniu trasy procesji. Do udziału zapraszamy asysty, niosących feretrony

i sztandary, dzieci sypiące kwiaty oraz dzieci klas III w strojach komunijnych.

W OKTAWIE BOŻEGO CIAŁA - procesja eucharystyczna po Mszy św. wieczornej

 

Spotkanie z mieszkańcami przygotowującymi ołtarze na procesję Bożego Ciała w poniedziałek po mszy św. wieczornej: 18.45 Ołtarz I, 19.00 Ołtarz II, 19.15 Ołtarz III oraz 19.30 Ołtarz IV -

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich:

-Stowarzyszenie zaprasza Parafian do udziału w XXVIII Dniach Bieżanowa, które odbywają się na terenie Szkoły Podstawowej nr 124.Wspólne świętowanie jest okazją do radosnej zabawy jak również pozyskania środków finansowych przeznaczonych na organizację kolonii w Sopocie. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom. Bóg zapłać

Zapraszamy na wystawę w Starym Kościele „Ojciec Naszej Niepodległej – Józef Piłsudski w rysunkach Zdzisława Czermańskiego”. Dzisiaj w niedzielę 4.06. ostatni dzień prezentacji. Dziękujemy Fundacji Odtworzeniowej Dziedzictwa Narodowego "Genealogia Polaków" - za udostępnienie wystawy.

Składamy gorące podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę jak również za ofiary przekazane na konto parafii. Dzisiejsza składka inwestycyjna przeznaczona na prace naprawcze przy naszym kościele – wszystkim ofiarodawcom „Bóg zapłać”.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności: +Mieczysław Repeć ( z ul. Jana Nowaka) - wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie ....

 

WSZYSTKIM NASZYM GOŚCIOM ORAZ CAŁEJ WSPÓLNOCIE

W NOWYM TYGODNIU ŻYCZYMY DUŻO BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA SZCZĘŚĆ BOŻE

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

28 V 2023

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 

 

Dzisiaj o godz. 11.00 rocznica pierwszej Komunii Św.

W TYM TYGODNIU:

poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00

środa – święto Nawiedzenia NMP i zakończenie nabożeństw majowych, wręczenie nagród najlepszym. Prosimy o przyniesienie planszy.

czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Nabożeństwa czerwcowe po mszy św. wieczornej

piątek – pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. rano podczas mszy świętych. i popołudniu od 17.30. Po mszy św. wieczornej spotkanie przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

sobota – wspomnienie świętych męczenników: Karola Lwangi i towarzyszy. I sobota miesiąca po mszy św. wieczornej nabożeństwo pierwszosobotnie: adoracja Najświętszego Sakramentu i Różaniec. Odwiedziny chorych w sobotę od godz. 8.00.

W przyszłą niedzielę zmianka różańcowa po mszy św. o godz. 7.00.

Jest to I niedziela miesiąca. Składka inwestycyjna przeznaczona na prace naprawcze przy naszym kościele

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich:

-Spotkanie stowarzyszenia we wtorek o godz.16.30.Zapraszamy chętnych do pomocy przy organizacji Dni Bieżanowa.

Zespół Apostolstwa Świeckich

-Spotkanie Zespołu Apostolstwa Świeckich w czwartek po Mszy Świętej wieczornej

XXVIII DNI BIEŻANOWA: 3-4.06.2023

Rozpoczynamy w sobotę 3.06.o godz. 17.00 uroczystą mszą św. w intencji małżonków w 25 rocznicę ślubu, w 50 rocznicę ślubu i każdą następną rocznicę. Prosimy o zapisanie par czcigodnych jubilatów w zakrystii do 29.05. do godziny 7.00, byśmy mogli przygotować specjalne błogosławieństwo od Księdza Metropolity. W niedzielę 4.06. na mszy świętej o 11.00 będzie śpiewał chór Camerata.

Zapraszamy na wystawę w Starym Kościele „Ojciec Naszej Niepodległej – Józef Piłsudski w rysunkach Zdzisława Czermańskiego”. Wystawa czynna w niedziele i święta po mszach świętych.

Prośba o przygotowanie ołtarzy na procesję Bożego Ciała

Ołtarz I - mieszkańcy ulic: Ks. J. Popiełuszki i Jana Korepty

Ołtarz II -mieszkańcy ulic: Sucharskiego nr 1-34b i Jaglarzów

Ołtarz III - mieszkańcy ulic: ks. Jana Kusia, Wojciecha z Brudzewa i Czesława Tańskiego

Ołtarz IV - mieszkańcy ulicy Jana Grzecha

Tematem obecnej procesji jest: Umiłowanie Jezusa obecnego w Eucharystii

Składamy gorące podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę jak również za ofiary przekazane na konto parafii – „Bóg zapłać”.

Na stolikach jest prasa katolicka – zachęcamy do nabywania i czytania.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: +Halina Dziob (ul. Bieżanowska), +Czesława Kaczmarczyk - wieczne odpoczywanie racz im dać Panie ....

 

WSZYSTKIM NASZYM GOŚCIOM ORAZ CAŁEJ WSPÓLNOCIE

W NOWYM TYGODNIU ŻYCZYMY DUŻO BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA SZCZĘŚĆ BOŻE

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

21 V 2023

7 NIEDZIELA WIELKANOCNA -WNIEBOWSTĄPIENIE

 

W dniu dzisiejszym msza św. o godz. 12.30 będzie odprawiona w Stary Kościele.

Grupa modlitewna Areopag Wiary zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy wieczornej.

Wolontariusze Towarzystwa Przyjaciół Chorych “Hospicjum im. św. Łazarza” w Krakowie DZIĘKUJĄ. Zebrali: 9 542 zł 77 gr.

W TYM TYGODNIU:

środa – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych

W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 rocznica pierwszej Komunii Św. Rodzice i dzieci przychodzą do kościoła na godz. 10.45 zajmując zarezerwowane miejsca.

W czwartek (25 maja) o godz. 18.30 - próba liturgiczne w kościele przed rocznicą I Komunii Świętej

W sobotę od godz. 17.00 do 18.00 spowiedź św. dla uczniów klasy IV, rodziców, rodzeństwa, rodziców i chrzestnych.

BIAŁY TYDZIEŃ: msza św. codziennie o 18.00

Nabożeństwa majowe o 17.30. Różaniec środowy prowadzony przez Róże Różańcowe o godz. 17.00. Dla dzieci chodzących na nabożeństwa – pamiątkowe obrazki i nagrody książkowe i nagroda główna

AKATYST hymn pochwalny w naszym kościele w najbliższą sobotę 27.05. w wigilię Zesłania Ducha Świętego po mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy

XXVIII DNI BIEŻANOWA: 3-4.06.2023

Rozpoczynamy w sobotę 3.06.o godz. 17.00 uroczystą mszą św. w intencji małżonków w 25 rocznicę ślubu, w 50 rocznicę ślubu i każdą następną rocznicę. Prosimy o zapisanie par czcigodnych jubilatów w zakrystii do 29.05., byśmy mogli przygotować specjalne błogosławieństwo od Księdza Metropolity

4.06. o 11.00 będzie śpiewał chór Camerata.

Zapraszamy na wystawę w Starym Kościele „Ojciec Naszej Niepodległej – Józef Piłsudski w rysunkach Zdzisława Czermańskiego”. Wystawa czynna w niedziele i święta po mszach świętych.

Składamy gorące podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę jak również za ofiary przekazane na konto parafii – „Bóg zapłać”.

Procesja Bożego Ciała 8.06.2023 wyruszy ulicami: Ks. Popiełuszki, Majora Henryka Sucharskiego, Ks. Jana Kusia, Wojciecha z Brudzewa, Jana Grzecha. OŁTARZE na trasie procesji będą usytuowane w następujących miejscach:

I - przy zbiegu ulic Ks. J. Popiełuszki i Jana Korepty (Kapliczka św. Floriana)

II - przy zbiegu ulic Sucharskiego i Jaglarzów

III - przy zbiegu ulic Kusia i Wojciecha z Brudzewa

IV - początek ulicy Grzecha (nr 1-3) będzie to ostatni ołtarz, przy którym nastąpi zakończenie procesji.

Podziękowanie dla rodziców dzieci I Komunijnych za Dar Ołtarza dla Parafii. Zostanie zakupiony power audio jak nagłośnienie do auli i imprez plenerowych.

Na stolikach jest prasa katolicka – zachęcamy do nabywania i czytania.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: +Danuta Ludwin (ul. Bieżanowska), +Edward Andreatto - Jednoróg (ul. Świdzińskiego) - wieczne odpoczywanie racz im dać Panie ....

WSZYSTKIM NASZYM GOŚCIOM ORAZ CAŁEJ WSPÓLNOCIE

W NOWYM TYGODNIU ŻYCZYMY DUŻO

BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA

SZCZĘŚĆ BOŻE

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

14 V 2023

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

W dniu dzisiejszym przed kościołem i na cmentarzu kwestują wolontariusze Towarzystwa Przyjaciół Chorych “Hospicjum im. św. Łazarza” w Krakowie. XXVI edycja Pól Nadziei. Wszystkim Ofiarodawcom dziękujemy.

W TYM TYGODNIU:

wtorek – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika

we wtorek, środę i czwartek (16, 17 i 18 maja) o godz. 18.30 - próba liturgiczne w kościele przed I Komunią Świętą

w sobotę (20 maja) godz. 10.00 – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, spowiedź św. dzieci, rodziców i chrzestnych (dzieci przynoszą ze sobą świecę i książeczkę do poświęcenia)

Niedziela (21 maja) I Komunia Św.:

godz. 10.30 - gromadzimy się przed plebanią do błogosławieństwa (dzieci i rodzice)

godz. 11.00 - Uroczysta Msza św. (po mszy św. rozdanie pamiątkowych obrazków)

W przyszłą niedzielę msza św. o godz. 12.30 będzie odprawiona w Stary Kościele.

Grupa modlitewna Areopag Wiary zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu w przyszłą niedzielę po Mszy wieczornej.

Nabożeństwa majowe codziennie o 17.30. Różaniec środowy prowadzony przez Róże Różańcowe o godz. 17.00. Dla dzieci chodzących na nabożeństwa – pamiątkowe obrazki i nagrody książkowe.

Z okazji Uroczystości Zesłania Ducha Świętego młodzież i dorośli przygotowują Akatyst. Próby śpiewu w poniedziałki: 15. i 22. maja o 20.00 w salce oazowej.

Diecezjalne duszpasterstwo Ruchu Światło-Życie zaprasza na oazowe rekolekcje wakacyjne dla dzieci i młodzieży ze szkoły podstawowej. Koszt rekolekcji 7-dniowych 650 zł, a 15-dniowych 1300 zł. Grafik rekolekcji, szczegóły i zapisy na stronie internetowej krakow.oaza.pl

XXVIII DNI BIEŻANOWA: 3-4.06.2023

Rozpoczynamy w sobotę 3.06.o godz. 17.00 uroczystą mszą św. w intencji małżonków w 25 rocznicę ślubu, w 50 rocznicę

ślubu i każdą następną Prosimy o zapisanie par czcigodnych jubilatów w zakrystii, byśmy mogli przygotować specjalne błogosławieństwo od Księdza Metropolity

Składamy gorące podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą pierwszą niedzielę miesiąca na ogrzewanie kościoła – „Bóg zapłać”.

Na stolikach jest prasa katolicka – zachęcamy do nabywania i czytania.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: +Natalia Krupa (ul. Jaglarzów), +Janina Jakubiec (ul. Jaglarzów) oraz prof. +Jerzy Giergiel - wieczne odpoczywanie racz im dać Panie ....

 

 

WSZYSTKIM NASZYM GOŚCIOM ORAZ CAŁEJ WSPÓLNOCIE

W NOWYM TYGODNIU

ŻYCZYMY DUŻO BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA – SZCZĘŚĆ BOŻE

 

 


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

7 V 2023

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

Dziś zmianka różańcowa po mszy św. o godz. 7.00.

Błogosławieństwo nowych ministrantów podczas mszy św. o godz. 11.00.

Składka inwestycyjna w I niedzielę przeznaczona na rachunki za ogrzewanie kościoła. Wszystkim ofiarodawcom Bóg zapłać!

PONIEDZIAŁEK – Uroczystość św. Stanisława Bp i męczennika, głównego Patrona Polski

 

W czwartek 11 maja po mszy św. wieczornej spotkanie z dziećmi komunijnymi

W piątek 12 maja po mszy św. wieczornej spotkanie z rodzicami dzieci rocznicowych (klasy IV)

W sobotę 13 maja Wojownicy Maryi zapraszają mężczyzn wraz z rodzinami na Ogólnopolskie Spotkanie Formacyjne, o 12.00 msza św. przy ołtarzu polowym w Łagiewnikach – szczegóły na plakatach w gablotkach.

13 maja o godz. 18.00 w naszym kościele msza św. w intencji Kościoła, Ojczyzny, Ojca Świętego, Radia Maryja i Telewizji Trwam

Nabożeństwa majowe codziennie o 17.30. Różaniec za Ojczyznę i różaniec środowy prowadzony przez Róże Różańcowe będzie o godz. 17.00

Dla dzieci chodzących na nabożeństwa – pamiątkowe obrazki i nagrody książkowe. Prywatny sponsor funduje dla najczęściej chodzącego dziecka, ucznia klasy 3 lub 4 wyjazd na kolonię organizowaną przez SRK, za II miejsce dopłatę w wysokości 50%.

Zapraszamy wszystkich chętnych, - zarówno młodzież, jak i dorosłych - na próby chóru, które odbywają się w poniedziałki o godz. 20.00 w salkach. Podczas prób przygotowujemy nabożeństwo Akatystu, który zaśpiewamy w Wigilię Zesłania Ducha Świętego.

Diecezjalne duszpasterstwo Ruchu Światło-Życie zaprasza na oazowe rekolekcje wakacyjne dla dzieci i młodzieży ze szkoły podstawowej. Koszt rekolekcji 7-dniowych 650 zł, a 15-dniowych 1300 zł. Grafik rekolekcji, szczegóły i zapisy na stronie internetowej krakow.oaza.pl

Zapraszamy na wystawę w Starym Kościele „Ojciec Naszej Niepodległej – Józef Piłsudski w rysunkach Zdzisława Czermańskiego”. Wystawa czynna w niedziele i święta po mszach świętych.

13 maja 2023 roku pragniemy wspólnie przeżyć pierwsze nabożeństwo Fatimskie w naszej Parafii. Pragniemy wypracować najlepszy układ nabożeństwa, pasujący do naszej Bieżanowskiej Wspólnoty Parafialnej, dlatego jesteśmy otwarci na sugestie i propozycje. Proponujemy w miesiącu maju: 17.00 różaniec i nabożeństwo majowe, 18.00 Eucharystia, następnie procesja z Figurą MB Fatimskiej, ze wspólnym śpiewem wokół kościoła, błogosławieństwo i Apel Jasnogórski. Prosimy o przyniesienie świec. Prosimy o pomoc w poprowadzeniu różańca św. 13 maja.

Kościołem i na cmentarzu będą kwestować wolontariusze Towarzystwa Przyjaciół Chorych “Hospicjum im. św. Łazarza” w Krakowie. XXVI edycja Pól Nadziei. Ofiarodawcom dziękujemy.

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich:

- Spotkanie Stowarzyszenia w środę po Mszy św. wieczornej. Ze względu na ważność omawianych spraw prosimy o przybycie wszystkich członków.

-Zapraszamy Parafian do współtworzenia XXVIII Dni Bieżanowa. Nawet drobne dary są mile widziane, można je złożyć w Edenie.

Składamy gorące podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę jak również za ofiary przekazane na konto parafii – „Bóg zapłać”.

Na stolikach jest prasa katolicka – zachęcamy do nabywania i czytania.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności: +Franciszka Buchta - wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie ....

WSZYSTKIM NASZYM GOŚCIOM ORAZ CAŁEJ WSPÓLNOCIE

W NOWYM TYGODNIU ŻYCZYMY DUŻO BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA

SZCZĘŚĆ BOŻE

 


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

3 V 2023 Uroczystość NMP Królowej Polski


Dzisiaj Uroczystość NMP Królowej Polski, msze św. jak w niedziele. Podczas każdej Mszy św. Akt Zawierzenia NMP

Zapraszamy na wystawę w Starym Kościele „Ojciec Naszej Niepodległej – Józef Piłsudski w rysunkach Zdzisława Czermańskiego”. Rysunki znanego grafika i karykaturzysty stanowią kanwę, na bazie, której toczy się opowieść o wielkim Polaku, która jest uzupełniona licznymi informacjami z życia Marszałka oraz zdjęciami, cytatami i grafikami. Wystawa czynna w niedziele i święta po mszach świętych.

Nabożeństwa majowe w niedziele, święta i w dni powszednie o 17.30.

Różaniec za Ojczyznę i różaniec środowy prowadzony przez Róże Różańcowe o godz. 17.00

Dla dzieci chodzących na nabożeństwa – pamiątkowe obrazki i nagrody książkowe. Prywatny sponsor funduje dla najczęściej chodzącego dziecka, ucznia klasy 3 lub 4 wyjazd na kolonię organizowaną przez SRK, za II miejsce dopłatę w wysokości 50%.. Podczas nabożeństw czytamy fragmenty traktatu św. Ludwika Mari Grignion de Montfort: „Traktat o doskonałym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny”.

CZWARTEK - wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków

PIĄTEK – pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. rano podczas mszy świętych. i popołudniu od 17.00. Po mszy św. wieczornej spotkanie przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

SOBOTA – I sobota miesiąca po mszy św. wieczornej nabożeństwo pierwszosobotnie: adoracja Najświętszego Sakramentu i Różaniec. Odwiedziny chorych w sobotę od godz. 8.00.

w przyszłą niedzielę zmianka różańcowa po mszy św. o godz. 7.00. Jest to I niedziela miesiąca. Składka inwestycyjna przeznaczona na rachunki za ogrzewanie kościoła. Ten sezon grzewczy, w kościele od listopada do kwietnia 2023 kosztował naszą wspólnotę 33 789,8 zł.

Błogosławieństwo trzech nowych ministrantów w przyszłą niedzielę podczas mszy św. o godz. 11.00.

Zapraszamy wszystkich chętnych, - zarówno młodzież, jak i dorosłych - na próby chóru, które odbywają się w poniedziałki o godz. 20.00 w salkach. Podczas prób będziemy przygotowywać nabożeństwo Akatystu, który zaśpiewamy w Wigilię Zesłania Ducha Świętego.

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich:

-W czwartek 4 maja o godz 18.00 Zarząd Stowarzyszenia Rodzin Katolickich zaprasza organizacje Bieżanowa a spotkanie do EDENU dla omówienia formuły XXVIII Dni Bieżanowa. Będzie możliwość planowania występów, pokazów, zgłoszenia chętnych do występów na estradzie. Dni Bieżanowa odbędą się za miesiąc, 4 czerwca. Uwagi i propozycje można zgłaszać również mailowo na pocztę SRK, lub do Dworu Czeczów.

-Mieszkańców prosimy o współtworzenie osiedlowej imprezy wspomagając organizatorów darowiznami i fantami.

-Są jeszcze wolne miejsca na kolonie do Sopotu w dn. 08.07 - 22.07.2023 r.

Na naszej stronie internetowej są karty kolonijne. Należy je pobrać, uzupełnić i oddać do Edenu, do końca maja.

- Bardzo dziękujemy za żywność dla rodzin ukraińskich.

- Spotkanie stowarzyszenia przeniesione na środę 10 maja.

Zespół Apostolstwa Świeckich

Spotkanie Zespołu Apostolstwa Świeckich w najbliższy czwartek po mszy św. wieczornej

 

WSZYSTKIM NASZYM GOŚCIOM ORAZ CAŁEJ WSPÓLNOCIE

ŻYCZYMY DUŻO BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA

SZCZĘŚĆ BOŻE

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

30 IV 2023 IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

W TYM TYGODNIU:

PONIEDZIAŁEK – wspomnienie św. Józefa – rzemieślnika. Pierwsze nabożeństwo majowe. Nabożeństwa w niedziele, święta i w dni powszednie o 17.30. Dla dzieci chodzących na nabożeństwa – pamiątkowe obrazki i nagrody książkowe. Prywatny sponsor funduje dla najczęśćiej chodzącego dziecka, ucznia klasy 3 lub 4 wyjazd na kolonię ze SRKa za II miejce dopłatę w wysokości 50%

WTOREK – wspomnienie św. Atanazego, bp i doktora kościoła

ŚRODA – Uroczystość NMP Królowej Polski, msze św. jak w niedziele. W środę otwarcie wystawy w Starym Kościele „Ojciec Naszej Niepodległej – Józef Piłsudski w rysunkach Zdzisława Czermańskiego”

CZWARTEK - wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków

PIĄTEK – pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. rano podczas mszy świętych. i popołudniu od 17.00. Po mszy św. wieczornej spotkanie przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

SOBOTA – I sobota miesiąca po mszy św. wieczornej nabożeństwo pierwszosobotnie: adoracja Najświętszego Sakramentu i Różaniec. Odwiedziny chorych w sobotę od godz. 8.00.

W przyszłą niedzielę zmianka różańcowa po mszy św. o godz. 7.00. Jest to I niedziela miesiąca. Składka inwestycyjna przeznaczona na rachunki za ogrzewanie kościoła. Ten sezon grzewczy, w kościele od listopada do kwietnia 2023 kosztował naszą wspólnotę 33 789,8 zł.

Błogosławieństwo trzech nowych ministrantów w przyszłą niedzielę podczas mszy św. o godz. 11.00.

Zapraszamy wszystkich chętnych, - zarówno młodzież, jak i dorosłych - na próby chóru, które odbywają się w poniedziałki o godz. 20.00 w salkach. Podczas prób będziemy przygotowywać nabożeństwo Akatystu, który zaśpiewamy w Wigilię Zesłania Ducha Świętego.

 

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich:

-W czwartek 4 maja o godz 18.00 Zarząd Stowarzyszenia Rodzin Katolickich zaprasza organizacje Bieżanowa a spotkanie do EDENU dla omówienia formuły XXVIII Dni Bieżanowa. Będzie możliwość planowania występów, pokazów, zgłoszenia chętnych do występów na estradzie. Dni Bieżanowa odbędą się za miesiąc, 4 czerwca. Uwagi i propozycje można zgłaszać również mailowo na pocztę SRK, lub do Dworu Czeczów.

-Mieszkańców prosimy o współtworzenie osiedlowej imprezy wspomagając organizatorów darowiznami i fantami.

-Są jeszcze wolne miejsca na kolonie do Sopotu w dn. 08.07 - 22.07.2023 r.

Na naszej stronie internetowej są karty kolonijne. Należy je pobrać, uzupełnić i oddać do Edenu do końca maja.

- Bardzo dziękujemy za żywność dla rodzin ukraińskich.

- Spotkanie stowarzyszenia przeniesione na środę 10 maja.

 

Zespół Apostolstwa Świeckich

Spotkanie Zespołu Apostolstwa Świeckich w najbliższy czwartek po mszy św. wieczornej

Pierwsza Komunia św. w naszej parafii 21.05.2023 (zawsze trzecia niedziela miesiąca maja), a rocznica 28 maja (niedziela następna po I Komunii)

Składamy gorące podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę jak również za ofiary przekazane na konto parafii – „Bóg zapłać”.

Na stolikach jest prasa katolicka – zachęcamy do nabywania i czytania.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+Czesław Pustuł oraz malutka +Inez - wieczne odpoczywanie racz im dać Panie ....

WSZYSTKIM NASZYM GOŚCIOM ORAZ CAŁEJ WSPÓLNOCIE

W NOWYM TYGODNIU ŻYCZYMY DUŻO BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA

SZCZĘŚĆ BOŻE

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

23 IV 2023

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

Dzisiaj, po mszy o godz. 9.00 odbędzie się koncert charytatywny na rzecz Marka, naszego parafianina, który uległ ciężkim poparzeniom twarzy w wyniku wypadku samochodowego.

Wykonawcami koncertu będą muzycy m. in. Filharmonii Krakowskiej, Pedagodzy. Wszystkim darczyńcom Bóg zapłać.

W TYM TYGODNIU:

Poniedziałek – Uroczystość św. Wojciecha, bp i męczennika, głównego patrona Polski

Wtorek – Święto św. Marka, ewangelisty

Sobota – Święto św. Katarzyny ze Sieny, patronki Europy

 

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich:

- XXVIII Dni Bieżanowa odbędą się 3 i 4 czerwca. Mieszkańców prosimy o współtworzenie osiedlowej imprezy wspomagając organizatorów darowiznami i fantami. Prosimy o przychylne przyjęcie naszych przedstawicieli w Państwa Firmach. W środę o godz. 18.00 Zarząd SRK zaprasza organizacje Bieżanowa na spotkanie dla omówienia formuły XXVIII Dni Bieżanowa, planowania występów i pokazów. Uwagi można także kierować do Dworu Czeczów.

-Są jeszcze wolne miejsca na kolonie do Sopotu oraz na pielgrzymkę do Pelplina. Informacje w Edenie.

 

Gorące podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę jak również za ofiary przekazane na konto parafii.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: +Halina Ball (z ul. Bieżanowskiej), +Stanisław(m.) Żaba (z ul. Hoyera) oraz +Jan Bienias. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

WSZYSTKIM NASZYM GOŚCIOM ORAZ CAŁEJ WSPÓLNOCIE

ŻYCZYMY DUŻO ZDROWIA I BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA

SZCZĘŚĆ BOŻE

 

 


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

16 IV 2023

II NIEDZIELA WIELKANOCNA

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA

 

Dzisiaj, podczas każdej mszy św. odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Grupa Aeropag Wiary zaprasza na adorację po mszy św. wieczornej.

W TYM TYGODNIU:

Czwartek – spotkanie rodziców i dzieci pierwszokomunijnych w kościele, o godz. 18.00 msza św.

W przyszłą niedzielę 23 kwietnia po mszy o godz. 9.00 odbędzie się koncert charytatywny na rzecz Marka, naszego parafianina, który uległ ciężkim poparzeniom twarzy w wyniku wypadku samochodowym.

Wykonawcami koncertu będą muzycy m.in. Filharmonii Krakowskiej, Pedagodzy. W programie usłyszymy utwory m.in  Jana Sebastiana Bacha, F. Chopina, M. A. Charpentiera, E. Moriccone.

Nasza parafia organizuje wyjazd do Ziemi Świętej w dniach:16-22.02 2024, wylot z Krakowa. Koszt pielgrzymki: 2850 zł i 510 USD. Szczegółowe informacje w gablotach parafialnych, na stronie internetowej parafii i u ks. Marcina – opiekuna pielgrzymki.

Gorące podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę jak również za ofiary przekazane na konto parafii.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: +Krystyna Mazgaj (ul. Potrzask), +Leszek Wincencik (ul. Potrzask), +Michalina Rudzka, +Adam Gawor. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

WSZYSTKIM NASZYM GOŚCIOM ORAZ CAŁEJ WSPÓLNOCIE

ŻYCZYMY DUŻO ZDROWIA I BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA

SZCZĘŚĆ BOŻE

 

 


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

10 IV 2023

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

 

Dziękujemy tym wszystkim, którzy przygotowywali liturgię Wielkiego Tygodnia, szczególnie Triduum Paschalnego, dziękujemy za przygotowanie naszych świątyń, budowę Ciemnicy i Grobu Pańskiego.

Dzisiaj rocznica tragedii smoleńskiej, o 18.00 msza św. w intencji ofiar. Zapraszamy na wspólną modlitwę.

Za tydzień Niedziela Miłosierdzia, podczas każdej mszy św. będziemy odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a nowennę przygotowującą do święta odmawiamy codziennie podczas mszy św. wieczornej.

W najbliższy piątek z racji oktawy wielkanocnej nie obowiązuje post.

13.04. w czwartek o 17.30 różaniec w intencji ojczyzny. Modlitwie towarzyszy nam św. Wojciech. O 18.00 msza święta w intencji Kościoła, Ojczyzny, Ojca Świętego, Radia Maryja i Telewizji Trwam.

Spotkanie Zespołu Apostolstwa Świeckich odbędzie się w najbliższy czwartek po Mszy Świętej wieczornej.

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich:

- Uczestnicy wyjazdu majowego do Pelplina proszeni są do wpłacenia pełnej kwoty do 14 kwietnia.

- Spotkanie Stowarzyszenia w środę po Mszy św. wieczornej

Nasza parafia organizuje wyjazd do Ziemi Świętej w dniach:16-22.02 2024, wylot z Krakowa. Koszt pielgrzymki: 2850 zł i 510 USD. Szczegółowe informacje w gablotach parafialnych, na stronie internetowej parafii i u ks. Marcina – opiekuna pielgrzymki.

Dzisiaj wyrusza pielgrzymka Sanktuaria Maryjne Europy

Gorące podziękowanie za ofiary złożone na utrzymanie grobu Pańskiego i na Uniwersytetu Papieskiego, jak również za ofiary przekazane na konto parafii.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności: +Lidia Różańska. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie ….

WSZYSTKIM NASZYM GOŚCIOM ORAZ CAŁEJ WSPÓLNOCIE PARAFIALNEJ

ŻYCZYMY DUŻO BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA - SZCZĘŚĆ BOŻE

PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ

WYJAZD: 16.02.2024, POWRÓT: 22.02.2024

RODZAJ TRANSPORTU: samolot, autokar

POSIŁKI: śniadania, obiadokolacje

PROGRAM:

1 dzień: Spotkanie na lotnisku w Krakowie o 02:30 odprawa biletowo-paszportowa. O 05:40 przelot do Izraela na lotnisko w Tel Awiwie. Zwiedzanie Jaffy, Msza Święta w Kościele św. Piotra .Przejazd w kierunku Betlejem. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

2 dzień: Po śniadaniu zwiedzanie Betlejem: Bazylika Narodzenia Pana Jezusa, Grota Mleczna, Pole Pasterzy. Przejazd autokarem do Ain Karem, zwiedzanie miejsca narodzenia Jana Chrzciciela i miejsca nawiedzenia Elżbiety przez Matkę Bożą. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

3 dzień: Po śniadaniu przejazd do Jerozolimy: zwiedzanie Starego Miasta, Kościół Litostrotos – miejsce sądu Pana Jezusa. Via Dolorosa – Droga Krzyżowa, Bazylika Grobu Świętego na Kalwarii – Golgocie. Kościół św. Anny i Ecce homo. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

4 dzień: Po śniadaniu wyjazd autokarem do Jerozolimy: Betfage, Góra Oliwna – zwiedzanie Kościoła Pater Noster, nawiedzenie Kościoła Dominus Flevit tj. miejsca gdzie Pan Jezus zapłakał nad Jerozolimą. Zwiedzanie Ogrodu Getsemani – bazyliki Agonii Pana Jezusa, kościoła Grobu NMP. Przejście pod Ścianę Płaczu, Góra Syjon: zwiedzanie Wieczernika i bazyliki Zaśnięcia NMP. Kościół św. Piotra In Gallicantu. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

5 dzień: Po śniadaniu wyjazd w okolice Jeziora Tyberiadzkiego, Góra Błogosławieństw, Kafarnaum – dom św. Piotra, Tabga – miejsce cudownego rozmnożenia chleba i ryb, Kościół Prymatu św. Piotra. (Nad jeziorem obiad – ryba św. Piotra), oraz rejs po jeziorze. Następnie Jardenit (Jordan) – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Obiadokolacja i nocleg w Tyberiadzie albo Nazarecie.

6 dzień: Po śniadaniu rejs łodzią po jeziorze Galilejskim. Następnie nawiedzenie miejsca pierwszego cudu w Kanie Galilejskiej. Przejazd i zwiedzanie Nazaretu: Bazylika Zwiastowania, Kościół św. Józefa. Przejazd w kierunku Hajfy – Góra Karmel. Przejazd przez Cezareę do Betlejem. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

7 dzień: Po śniadaniu wyjazd autokarem do Betanii – grób Łazarza. Następnie przejazd przez Pustynię Judzką z krótkim postojem w Jerycho. Fakultatywny wyjazd kolejką na Górę Kuszenia. Przejazd nad Morze Martwe z możliwością kąpieli. Fakultatywne zwiedzanie Qumran i/lub Masady – twierdzy, będącej symbolem heroicznej walki. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

8 dzień: Po śniadaniu pożegnanie z Betlejem. Przejazd na lotnisko. Powrót do kraju, powrót do miejsc zbiórki.

CENA: 510$ + 2850 zł + 160$

Cena zawiera:

  • Transport – samolot i autokar na miejscu
  • Noclegi w hotelach
  • Śniadania, obiadokolacje
  • Ubezpieczenia
  • Bilety wstępów (taksówki na górę Tabor, resju po Jeziorze Galilejskim, zwyczajowe napiwki, bilety wstępów do odwiedzanych miejsc, ryba św. Piotra, 160 USD)

Cena nie zawiera:

  • Dopłaty do pokoju 1-os 180 USD
  • Napojów do kolacji (woda darmowa )
  • Ewentualnych testów (od 20.05 zniesione PCR w Izrealu )
ZAPISY: u ks. Marcina - opiekuna pielgrzymki

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

2 IV 2023

NIEDZIELA PALMOWA


Dzisiaj po mszy św. o godz. 7.00 zmianka różańcowa, o godz.11.00 - uroczyste poświęcenie palm z procesją. Palmy święcimy również na pozostałych mszach św.

2 kwiecień to rocznica śmierci papieża Jana Pawła II. Zapraszamy dzisiaj na czuwanie na ul. Franciszkańską 3 w godz. 20.00-22.00, nie mogących dojechać do centrum Krakowa, zapraszamy do naszego Kościoła. O 20.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu – adoracja w ciszy, o 21.00 Apel Jasnogórski, następnie różaniec, a o 21.37 śpiew „Barki”

W zakrystii można nabyć baranki wielkanocne - na stolikach jest prasa katolicka

Prosimy o pomoc w prowadzeniu różańca w czwartek 13. kwietnia w intencji Ojczyzny – zapisy w zakrystii

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich:

- Paczki żywnościowe dla niezamożnych seniorów będą wydawane w Edenie we wtorek od godz. 17..00 do 18.00.

- Spotkanie Stowarzyszenia jest przeniesione na 13 kwietnia.

Kancelaria parafialna w Wielkim Tygodniu czynna będzie we wtorek i w środę o zwykłej porze – w Wielki Czwartek, w Wielki Piątek i Wielką Sobotę kancelaria będzie nieczynna.

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA W WIELKIM TYGODNIU

- poniedziałek, wtorek, środa – rano podczas mszy św. a popołudniu od g.17.30

- Wielki Czwartek, Wielki Piątek, w Wielką Sobotę - rano od godz. 7.00 do 8.00

 

6.IV. WIELKI CZWARTEK - rozpoczynamy TRIDUUM PASCHALNE.

19.00 - MSZA ŚWIĘTA WIECZERZY PAŃSKIEJ, przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy w starym kościele i adoracja do g.22.00

 

7.IV. WIELKI PIĄTEK - DZIEŃ MĘKI PAŃSKIEJ

8.00 – Jutrznia w starym kościele

15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego przy ciemnicy /stary kościół/

18.30 – Droga Krzyżowa

19.00 – LITURGIA WIELKIEGO PIĄTKU - Przeniesienie Pana Jezusa do Grobu, Gorzkie Żale

całonocna adoracja w następującym porządku:

g.22 - CENTRUM / g.23 - ŁAZY / g.24 - MŁODZIEŻ / g.1 - KOLONIA/, g.2 – RÓŻE KOBIET /

g.3 - RÓŻA MĘŻCZYZN / g.4 - GAJ / g.5 - KAIM / g.6 - ZADWORZE

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

 

8.IV. WIELKA SOBOTA

8.00 – Jutrznia w starym kościele

Poświęcenie pokarmów: w kościele – od g.10.00 do 14.00, co pół godziny,

19.00 - UROCZYSTA LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ

MSZA ŚWIĘTA KONCELEBROWANA WIGILII PASCHALNEJ

PROCESJA REZUREKCYJNA (zapraszamy dzieci, asysty feretronów i sztandary)

Gorące podziękowanie za ofiary złożone w dzisiejszą niedzielę inwestycyjną na tacę, jak również za ofiary przekazane na konto parafii.

WSZYSTKIM NASZYM GOŚCIOM ORAZ CAŁEJ WSPÓLNOCIE PARAFIALNEJ

ŻYCZYMY DUŻO BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA - SZCZĘŚĆ BOŻE

 

 

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

DLA DOROSŁYCH, MŁODZIEŻY I DZIECI

ks. Włodzimierz Kurek

26-29.III. 2023 Kraków – Bieżanów

 

26.III. - NIEDZIELA

godz. 7.00 - Msza św. z nauką ogólną

9.00 - Msza św. z nauką dla młodzieży

10.00 - Msza św. z nauką ogólną (cmentarz)

11.00 - Msza św. z nauką ogólną

12.30 - Msza św. z nauką ogólną

17.00 - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

18.00 - Msza św. z nauką ogólną

27.III. - PONIEDZIAŁEK

godz. 8.00 - Msza św. z nauką ogólną

9.50 - Spotkanie rekolekcyjne klasy 4-8

10.30 - Spotkanie rekolekcyjne klasy 1-3

18.00 - Msza św. z nauką ogólną

20.00 - Spotkanie z młodzieżą (studenci, młodzież pracująca, liceum)

28.III. - WTOREK

godz. 8.00 - Msza św. z nauką ogólną

9.50  - Spotkanie rekolekcyjne klasy 4-8

10.30 - Spotkanie rekolekcyjne klasy 1-3

18.00 - Msza św. z nauką ogólną

19.30 - SPOWIEDŹ ŚW. dla młodzieży

20.00 - MSZA ŚW. dla młodzieży

(studenci, młodzież pracująca, liceum)

29.III. - ŚRODA - DZIEŃ SPOWIEDZI ŚWIĘTEJ

godz. 8.00 – 9.00 - SPOWIEDŹ ŚW. dla dorosłych

9.00 - MSZA ŚWIĘTA z nauką dla dorosłych

10.00-10.30 SPOWIEDŹ ŚW. szkół podstawowych

10.30 - MSZA ŚWIĘTA DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

11.30 - SPOWIEDŹ ŚW. dla chorych

12.00 - MSZA ŚW. DLA CHORYCH Z SAKR. NAMASZCZENIA

godz.16.00 -18.00 - SPOWIEDŹ ŚW. dla dorosłych

Przerwa w Spowiedzi św. 17.00 – 17.30

18.00 - MSZA ŚWIĘTA z nauką dla dorosłych

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

26 III 2023

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dzisiaj rozpoczynamy REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Postarajmy się być obecni. Rekolekcje prowadzi ks. Włodzimierz Kurek Proboszcz Parafii Wniebowzięcia NMP w Biórkowie Wielkim. Szczególne zapraszamy na Gorzkie Żale w niedziele o g.17.00 z kazaniem pasyjnym i chorych na mszę św. w środę na godz. 12.00. W środę kancelaria nieczynna.

 

Plan Rekolekcji jest wywieszony w gablocie i znajduje się na stronie internetowej parafii

W TYM TYGODNIU:

DROGA KRZYŻOWA w będzie w piątek tylko o g.18.30 (po Mszy św.)

Poprowadzą ją grupy dorosłych i młodzieży. Początek w kościele, następnie przejdziemy ulicami : Ks. Popiełuszki, Lipowskiego, Drożdżową, Weigla, Ks. Popiełuszki. Na Drogę Krzyżową prosimy o zabranie świec.

Sobota – pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 8.00. Są to również odwiedziny chorych przed świętami. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo pierwszosobotnie.

Najbliższa niedziela to NIEDZIELA PALMOWA – palmy będziemy poświęcać na każdej Mszy św. Po mszy św. o godz. 7.00 zmianka różańcowa, a o godz.11.00 - uroczyste poświęcenie palm z procesją.

2 kwiecień to rocznica śmierci papieża Jana Pawła II. Zapraszamy na czuwanie na ul. Franciszkańską 3 w godz. 20.00-22.00, nie mogących dojechać do centrum Krakowa, zapraszamy do naszego Kościoła.

W naszej Parafii powstaje Druga Różą Mężczyzn pod wezwaniem św. Andrzeja Boboli. Prosimy chętnych do modlitwy w tej Róży Mężczyzn o wpisanie się na listę w zakrystii lub kontakt z Panem Antonim( tel w gablocie parafialnej: 515295871)

 

Od 1 kwietnia ma podjąć na stałe pracę organisty w naszej parafii pan Karol Oleś. Bardzo prosimy o życzliwe przyjęcie i wyrozumiałość. Prosimy o nie wykłócanie się o tempo grania 1/2 czy 3/4, o ilość powtórzeń refrenu, zwrotów używanych w prywatnych śpiewnikach czy przynoszenia gotowych list utworów, które maja być grane w kościele.

Prosimy również o zwrócenie uwagi kto wchodzi na chór poza Panem organistą, by nie było pomówień czy zarzutów o uszkodzenia czy zniszczenia.

Są już Baranki na Stół Wielkanocny. Ofiary przy tej okazji są przeznaczone na działalność Caritas Archidiecezji Krakowskiej

Gorące podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę, jak również za ofiary przekazane na konto parafii.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: +Marian Włodarczyk, +Wojciech Szymski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

WSZYSTKIM NASZYM GOŚCIOM

ORAZ CAŁEJ WSPÓLNOCIE PARAFIALNEJ

ŻYCZYMY DUŻO BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA - SZCZĘŚĆ BOŻE

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

19 III 2023

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

Dzisiaj o godz. 11.00 o godz. błogosławieństwo nowych ministrantów i przyjęcie ich do Grona LSO Po mszy św. wieczornej Areopag Wiary

W TYM TYGODNIU:

Poniedziałek – Uroczystość św. Józefa, oblubieńca NMP, o 19.30 spotkanie grupy Lizbona, przygotowującej się na wyjazd na Światowe Dni Młodzieży. Na 20.00 zapraszamy wszystkich chętnych, - zarówno młodzież, jak i dorosłych - na próbę chóru

Środa – rocznica śmierci ks. Adolfa Chojnackiego

Sobota – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień Świętości Życia. Duchowej adopcji dziecka poczętego można dokonać podczas każdej Mszy św

Spotkanie kandydatów na ministrantów w niedzielę o godzinie 10.15. Zapraszamy wszystkich chętnych do posługi przy ołtarzu.

DROGA KRZYŻOWA w piątki: godz.17.15 – dla dzieci, godz.18.30 (po Mszy św. wieczornej) – dla młodzieży i dorosłych. Szczególnie zapraszamy na 18.30 przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania.

GORZKIE ŻALE – w niedziele Wielkiego Postu o g.17.00 z kazaniem pasyjnym.

W najbliższą niedzielę 26.03. rozpoczynamy REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Postarajmy się być obecni, aby wspólnie rozpocząć spotkania ze SŁOWEM BOŻYM.

Rekolekcje poprowadzi ks. Włodzimierz Kurek Proboszcz Parafii Wniebowzięcia NMP w Biórkowie Wielkim. Składka na zakończenie rekolekcji przeznaczona na cele rekolekcjonisty.

Plan Rekolekcji jest wywieszony w gablocie i na stronie internetowej parafii

W sobotę 25.03. coroczna pielgrzymka do grobu ks. Adolfa Chojnackiego i ks. Kazimierza Jancarza.

9.30-Droga Krzyżowa w kościele św. Piotra w Wadowicach, 12.00 Juszczyn-przejście na cmentarz parafialny, złożenie kwiatów i modlitwa przy grobie ks. Adolfa Chojnackiego, 14.00 Msza św. w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Makowie Podhalańskim. Dojazd we własnym zakresie.

Jeśli jest Grupa Przyjaciół, Ruch, Stowarzyszenie czy Organizacja, która chciałaby zaprojektować i wykonać Grób Pański w tym roku - prosimy o kontakt.

Są już Baranki na Stół Wielkanocny. Ofiary złożone przy tej okazji są przeznaczone na działalność Caritas Archidiecezji Krakowskiej

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich:

Można jeszcze zapisać się na wczasy rehabilitacyjne do Mrzeżyna od 29 kwietnia do 13 maja. Koszt 2400 zł w tym 20 zabiegów rehabilitacyjnych. Więcej informacji w gablocie SRK przy kościele. Zapisy z zaliczką 400 zł w Edenie.

- Przypominamy o wpłacie zaliczki na kolonie do Sopotu, całkowity koszt 2000 zł.

Gorące podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę, jak również za ofiary przekazane na konto parafii.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności: +Krystyna Krajewska. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

WSZYSTKIM NASZYM GOŚCIOM

ORAZ CAŁEJ WSPÓLNOCIE PARAFIALNEJ

ŻYCZYMY DUŻO BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA - SZCZĘŚĆ BOŻE

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

12 III 2023

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

W niedzielę zapraszamy na spotkanie kandydatów na ministrantów i ich rodziców na godz. 10.15

W TYM TYGODNIU:

Poniedziałek – o godz. 17.30 różaniec św. w intencji Ojczyzny. Następnie msza św. w intencji Kościoła, Ojczyzny, Ojca Świętego, Radia Maryja i Telewizji Trwam.

Po mszy św. wieczornej spotkanie grupy Areopag Wiary. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego rozważania Słowa Bożego podczas kręgu biblijnego.

Wszystkich Chętnych, zarówno młodzież i dorosłych, prosimy o zaangażowanie się w śpiew chóru. Próby przygotowujące do Triduum Paschalnego odbywają się w poniedziałki o godz. 20.00 Zapraszamy do wspólnego śpiewu.

W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 błogosławieństwo nowych ministrantów i przyjęcie ich do Grona LSO

 

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich:

- -Stowarzyszenie zaprasza na wczasy rehabilitacyjne w Mrzeżynie od 29 kwietnia do 13 maja. Koszt 2400 zł w tym 20 zabiegów rehabilitacyjnych. Więcej informacji w gablocie SRK przy kościele.

- Są wolne miejsca na majowy wyjazd do Pelplina. Informacje też w gablocie SRK.

 

 

 

DROGA KRZYŻOWA w piątki: godz.17.15 – dla dzieci, godz.18.30 (po Mszy św. wieczornej) – dla młodzieży i dorosłych. Szczególnie zapraszamy na 18.30 przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania.

GORZKIE ŻALE – w niedziele Wielkiego Postu o g.17.00 z kazaniem pasyjnym.

Serdeczne podziękowanie dla rodziców dzieci, które otrzymały sakrament bierzmowania za dar ołtarza. Są to obrusy, które mamy na trzech ołtarzach i serwety obok tabernaculum.

Prosimy o zapoznanie się z Komunikatem Kurii Metropolitalnej w Krakowie, do wiernych Archidiecezji Krakowskiej w sprawie Ojca św. Jana Pawła II

Gorące podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę, jak również za ofiary przekazane na konto parafii.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: +Józef(m.) Mystek (ul. Złocieniowa), +Elżbieta Nowak, +Maria Tomaszewska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

WSZYSTKIM NASZYM GOŚCIOM ORAZ CAŁEJ WSPÓLNOCIE PARAFIALNEJ

ŻYCZYMY DUŻO BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA - SZCZĘŚĆ BOŻE

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

5 III 2023

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

Dziś po mszy św. o godz. 7.00 zmianka różańcowa i błogosławieństwo „Tajemnic Różańcowych”.

Dziś I niedziela miesiąca - składka inwestycyjna w naszej Parafii. Ofiarodawcom Bóg zapłać

W TYM TYGODNIU:

Czwartek – po mszy św. o godz. 18.00 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej

Kandydatów na ministrantów i ich rodziców zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę o godz. 10.15

W przyszły poniedziałek 13.03. o godz. 17.30 różaniec św. w intencji Ojczyzny. Prosimy o pomoc w prowadzeniu modlitwy i rozważań. Następnie msza św. w intencji Kościoła, Ojczyzny, Ojca Świętego, Radia Maryja i Telewizji Trwam.

Spotkanie grupy Areopag Wiary odbędzie się również w przyszły poniedziałek 13.03. po mszy św. wieczornej. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego rozważania Słowa Bożego podczas kręgu biblijnego.

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich:

- - Uczestnicy kolonii do Sopotu proszeni są o wpłacenie zaliczki 500 zł na konto do 30 marca. Jej brak oznacza rezygnację.

-Stowarzyszenie prosi parafian o 1.5 % podatku, karteczki na stoliku z prasą.

- Bardzo dziękujemy za żywność dla rodzin ukraińskich.

DROGA KRZYŻOWA w piątki: godz.17.15 – dla dzieci, godz.18.30 (po Mszy św. wieczornej) – dla młodzieży i dorosłych. Szczególnie zapraszamy na 18.30 przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania.

GORZKIE ŻALE – w niedziele Wielkiego Postu o g.17.00 z kazaniem pasyjnym.

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie SP z Oddziałami Integracyjnymi nr 148 przy ul. Żabiej 20 w Krakowie zapraszają na Dzień Otwarty w sobotę 11 marca w godz. 9.00-13.00. Szczegóły na plakatach w gablotkach.

Gorące podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę, jak również za ofiary przekazane na konto parafii.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: +Adam Gurgul (ul. Weigla), +Janina Flanek Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

WSZYSTKIM NASZYM GOŚCIOM ORAZ CAŁEJ WSPÓLNOCIE

ŻYCZYMY DUŻO BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA - SZCZĘŚĆ BOŻE

 


 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

26 II 2023

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

 

W dniu wczorajszym w naszej Parafii przyjęły Sakrament Bierzmowania 53 osoby. Młodzież i ich rodziny polecamy naszej modlitewnej pamięci.

 

W TYM TYGODNIU:

Środa- Narodowy Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” o godz. 18.0 msza św. w ich intencji

Piątek – pierwszy piątek miesiąca – Spowiedź św. przed mszą św. poranną, a po południu od 17.15

Sobota – pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 8.00. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo pierwszosobotnie – serdecznie zapraszamy.

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich:

- Zapraszamy Parafian w środę na Mszę św. wieczorną w intencji Żołnierzy Wyklętych a po niej na spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Edenie.

Zespół Apostolstwa Świeckich – spotkane w czwartek po mszy św. wieczornej

W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 7.00 zmianka różańcowa i błogosławieństwo „Tajemnic Różańcowych”. Składka inwestycyjna z pierwszej niedzieli przeznaczona na system multimedialny.

WIELKI POST to czas modlitwy, pokuty i rozważania Męki Zbawiciela. Czynimy to włączając się w

uczestnictwo w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach.

DROGA KRZYŻOWA w piątki: godz.17.15 – dla dzieci, godz.18.30 (po Mszy św. wieczornej) – dla młodzieży i dorosłych. Szczególnie zapraszamy na 18.30 przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania.

GORZKIE ŻALE – w niedziele Wielkiego Postu o g.17.00 z kazaniem pasyjnym. W tym roku w naszej Parafii kazania pasyjne wygłosi ks. Tomasz Gucwa

Dyrektor Przedszkola Nr 180 przy ul Telimeny 7 zaprasza rodziców na „Dzień Otwarty” 4 marca w godz. 9.30-11.00.

W dniu wczorajszym nasi ministranci wygrali Rejonowy Turniej Piłki Nożnej w grupie: „Lektorzy młodsi”, równocześnie awansując do rozgrywek o I miejsce w Archidiecezji Krakowskiej. GRATULUJEMY

Gorące podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę, jak również za ofiary przekazane na konto parafii.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: +Genowefa Nowak (ul. Jędrzejczyka), Krystyna Wenc (ul. Mogiłki), +Janusz Kwaśny, +Adam Groblicki (ul. Imielna), +Antonina Walczak Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

WSZYSTKIM NASZYM GOŚCIOM ORAZ CAŁEJ WSPÓLNOCIE

ŻYCZYMY DUŻO BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA - SZCZĘŚĆ BOŻE

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

19 II 2023

VII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Dziś zbiórka do puszek na pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Syrii Libanie, Iraku i Cyprze. Pomoc świadczona poprzez Caritas Polska. Puszki ustawione są obok stolików z prasą. Wszystkim ofiarodawcom - Bóg zapłać!

Dziś po mszy św. o godz. 12.30 w intencji zmarłych i żyjących uczestników protestu głodowego w 38 rocznicę jego rozpoczęcia, rozpoczniemy Adorację wynagradzającą przed Wielkim Postem. Zakończenie przed mszą św. wieczorną - Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Grupa Aeropag Wiary zaprasza na na spotkanie modlitewne po mszy św. Wieczornej.

WIELKI POST to czas modlitwy, pokuty i rozważania Męki Zbawiciela. Czynimy to włączając się w uczestnictwo w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach.

DROGA KRZYŻOWA odprawiana będzie w piątki:

godz.17.15 – dla dzieci

godz.18.30 (po Mszy św. wieczornej) – dla młodzieży i dorosłych

GORZKIE ŻALE – w niedziele Wielkiego Postu o g.17.00 z kazaniem pasyjnym

W TYM TYGODNIU:

Środa Popielcowa - msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o 7.00 9.00, 16.00 i 18.00.

W Popielec obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich:

-

 

Sakramentem bierzmowania w naszej Parafii w sobotę o godz. 15.00 zostanie udzielony naszej młodzieży przez ks. bp Damiana Muskusa – prosimy o modlitwę w intencji młodzieży i ich rodzin

Próby: w środę i czwartek po mszy św. o godz. 18.00.

Spowiedź św. w piątek od godz. 17.30

Chłopców z klas drugich szkoły podstawowej i starszych, którzy chcą podjąć służbę przy ołtarzu jako ministranci, zapraszamy na spotkanie w następną niedzielę 26.02.2023 o godz. 10.00 w kościele.

Gorące podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę, jak również za ofiary przekazane na konto parafii.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: +Jadwiga Hapek (ul. Działkowa), +Franciszek Światkowski, +Danuta Żerada (ul. Rakuś), +Eugeniusz Ćwiertniak, Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

WSZYSTKIM NASZYM GOŚCIOM ORAZ CAŁEJ WSPÓLNOCIE

ŻYCZYMY DUŻO BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA - SZCZĘŚĆ BOŻE

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

12 II 2023

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

Skończył się okresie ferii zimowych, rano odprawiane są msze św. o godz. 6.30 i 7.00

W TYM TYGODNIU:

Poniedziałek – o 17.30 różaniec w intencji ojczyzny, a o 18.00 msza święta. Modlitwie towarzyszy nam bł. ks. Józef Stanek (SAC). Prosimy o zapisanie się w zakrystii prowadzących poszczególne tajemnice różańca świętego.

Wtorek – święto Świętych: Cyryla mnicha i Metodego biskupa, patronów Europy oraz św. Walentego patrona zakochanych

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich:

- Stowarzyszenie zaprasza Parafian do zakupy czasopisma: Wydanie Okolicznościowe Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Koła nr 9. Koszt wydania 5 zł, do małych skarbonek.

- Prosimy Państwa o 1.5 % waszego podatku na cele statutowe, czyli kolonie, zimowiska, prowadzenie Edenu. Bóg zapłać za dotychczasową pomoc

 

W nocy z 5 na 6 lutego 2023 r. doszło do trzęsienia ziemi, którego epicentrum znajdowało się w Turcji, przy granicy z Syrią. Największe zniszczenia są w tych dwóch krajach. Wstrząsy odczuli także mieszkańcy Libanu, Iraku i Cypru. Caritas niesie pomoc ofiarom kataklizmu. Z tej racji Metropolita Krakowski wraz z innymi biskupami naszej Ojczyzny prosi o przeprowadzenie w niedzielę 19 lutego br. w każdej parafii Archidiecezji Krakowskiej zbiórki do puszek na ten cel.

Spotkania przed sakramentem bierzmowania:

w piątek 17.02. po mszy św. o 18.00 młodzież, wszystkie grupy – próba ustawienia i przebiegu liturgii

w sobotę 18.02. po mszy św. o 18.00 spotkanie rodziców

Gorące podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę, jak również za ofiary przekazane na konto parafii.

 

WSZYSTKIM NASZYM GOŚCIOM ORAZ CAŁEJ WSPÓLNOCIE

ŻYCZYMY DUŻO BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA - SZCZĘŚĆ BOŻE

 


 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

5 II 2023

V NIEDZIELA ZWYKŁA


Dzisiaj po mszy św. o godz. 7.00 zmianka różańcowa i błogosławieństwo „Tajemnic Różańcowych”.


Dzisiejsza składka inwestycyjna, w pierwszą niedzielę miesiąca, przeznaczona na nowy system multimedialny – ofiarodawcom serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać.


Podziękowanie dla Zespołu Apostolstwa Świeckich, Oazy i Liturgicznej Służby Ołtarza za pomoc w demontażu dekoracji Bożonarodzeniowej
W okresie ferii zimowych, rano odprawiana jest tylko jedna Msza św. o godz. 7.00, a spowiedź św. w tygodniu odbywa się przed poranną i wieczorną Mszą św.


W TYM TYGODNIU:
Poniedziałek – wspomnienie świętych męczenników. Pawła Miki i i Towarzyszy
Piątek – wspomnienie św. Scholastyki.
Sobota – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. XXXI Światowy Dzień Człowieka Chorego. „Miej o nim staranie” Współczucie jako synodalna realizacja uzdrowienia. Msza św. dla chorych i starszych o godz. 9.00 z Błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.


W przyszły poniedziałek 13.02. o 17.30 różaniec w intencji ojczyzny, a o 18.00 msza święta. Modlitwie towarzyszy nam bł. ks. Józef Stanek (SAC). Prosimy o zapisanie się w zakrystii prowadzących poszczególne tajemnice różańca świętego. Są już przygotowane teksty rozważań.


Stowarzyszenie Rodzin Katolickich:
- Stowarzyszenie zaprasza Parafian do zakupy czasopisma: Wydanie Okolicznościowe Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Koła nr 9 w roku Jubileuszu 600-lecia Parafii Narodzenia NMP w Bieżanowie. Koszt wydania 5 zł, do małych skarbonek.
- Bardzo dziękujemy za dostarczoną żywność i środki czystości dla matek z Ukrainy.


Gorące podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę, za ofiary złożone 2 lutego na zakony kontemplacyjne, jak również za ofiary przekazane na konto parafii.


W minionym tygodniu odeszła do wieczności: +Jarosława(f.) Kraszewska (ul. Jana Grzecha). Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie ….


WSZYSTKIM NASZYM GOŚCIOM ORAZ CAŁEJ WSPÓLNOCIE
ŻYCZYMY DUŻO BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA - SZCZĘŚĆ BOŻE


 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

29 I 2023

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Jutro rozpoczynamy ferie zimowe. W okresie ferii zimowych, rano odprawiana jest tylko jedna Msza św. o godz. 7.00, a spowiedź św. w tygodniu odbywa się przed poranną i wieczorną Mszą św.

W TYM TYGODNIU:

Wtorek – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera

Czwartek – święto Ofiarowania Pańskiego – MB Gromnicznej. Msze święte – godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie gromnic.

Piątek – pierwszy piątek miesiąca – Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Spowiedź św. przed mszą św. poranną, a po południu od 17.30

Sobota – pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo pierwszosobotnie – serdecznie zapraszamy.

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich:

- Spotkanie Stowarzyszenia w środę po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy chętnych do wspólnej modlitwy i pracy na rzecz rodzin.-Stowarzyszenie organizuje wyjazd do Pelplina od 29 kwietnia do 2 maja. Na trasie: Sulejów, Frombork, Gniew, Byszewo, rejs po Kanale Elbląskim, Elbląg, Płock. Koszt 600 zł. Zapisy z zaliczką 100 zł w Edenie.

Zespół Apostolstwa Świeckich – spotkane w czwartek po mszy św. wieczornej i pomoc przy rozbieraniu Szopki Bożonarodzeniowej

W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 7.00 zmianka różańcowa i błogosławieństwo „Tajemnic Różańcowych”.

Wizyta duszpasterska – kolęda trwa do 2.02.2023. Dziękujemy za wspólna modlitwę, serdeczne przyjęcie, życzliwość, pomoc, wyrozumiałość i ofiarność. Jeśli ktoś został przypadkowo pominięty – przepraszamy, przyjdziemy ponownie w dogodnym dla Państwa czasie przed 2 lutym. Gdyby ktoś był nieobecny z jakiekolwiek powodu, również przyjdziemy z błogosławieństwem i modlitwą. Prosimy o kontakt z księdzem, który chodził po danej ulicy lub osiedlu.

 

Poprosiliśmy o wycenę 3 firmy od systemów multimedialnych w kościołach: „Hornet” z systemem Slajd, Rduch/Multimedia z systemem Auxilium i CheruMedia z systemem Serafin. Wszystkie opiewają na sumę powyżej 30 tys. zł z przeznaczeniem do naszego kościoła. Potrzebujemy programu prostego w obsłudze, mobilnego, bezpiecznego, z możliwością podłączenia laptopa, tabletu, by prezentować pieśni, refreny psalmów, Pismo Święte, teksty Liturgii Słowa, obrazki, zdjęcia, filmy, muzykę, prezentacje pdf itd. Potrzebujemy systemu z gwarancją i wsparciem technicznym. Dlatego prośba … o środki materialne

Składka inwestycyjna - z pierwszej niedzieli miesąca będzie przeznaczona na zakup wybranego systemu. Powoli uzbieramy ...

 

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę "Sanktuaria Europy", organizowaną przez Klub Seniora z Dworu Czeczów, która odbędzie się od 11 do 25 kwietnia 2023 r. Trasa obejmuje m.in. Lourdes, Fatimę, Toledo, Madryt, Saragossę, Barcelonę, La Salette. Koszt 4690 zł i 90 €. Szczegóły na stronie internetowej Dworu Czeczów z zakładce Klub Seniora, w gablotach Parafii oraz u Pana Andrzeja Wąsika.

 

Gorące podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę jak również za ofiary przekazane na konto parafii.

W minionym tygodniu nikt nie odszedł do wieczności z naszej Wspólnoty Parafialnej... Bogu niech będą dzięki.

WSZYSTKIM NASZYM GOŚCIOM ORAZ CAŁEJ WSPÓLNOCIE

ŻYCZYMY DUŻO BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA - SZCZĘŚĆ BOŻE

 

 

OGŁOSZENIE KLUBU SENIORA

 

Klub Seniora z Dworu Czeczów informuje parafian, że są wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową „Sanktuaria Europy” w dniach od 11 do 25 kwietnia 2023 roku.

Trasa przejazdu tzw. Szlakiem Maryjnym obejmie m.in. Lourdes, gdzie w 1858 r. Matka Boża objawiła się św. Bernardecie, Bazylikę w Fatimie, miejscowośc Batalha z kościołem Matki Bożej Zwycięskiej, Toledo, Madryt, Saragossę z bazyliką Matki Bożej „Na słupie”, wzgórze Montserrat z sanktuarium Czarnej Madonny, Barcelonę z największymi atrakcjami architektury sakralnej, a kończąc na Sanktuarium Matki Bożej w La Salette. Cena za 15 - dniową pielgrzymkę wyniesie 4.690 zł/os i 90 Euro/os. Zaliczka w kwocie 1.400 zł/os. Ma być wpłacona do 15.02.2023 r., a pozostała kwota do 15.03.2023 r.

Zgłoszenia i wpłaty przyjmowane są w Dworze Czeczów, w każdy piątek o godz. 15'00. Szczegóły opisane są na stronie internetowej Dworu Czeczów w zakładce Klub Seniora. Osobiście odpowiedzialnym za realizację programu jest pan Andrzej Wąsik tel 607 228 900 lub 695 228 901.

 

 

Za Zarząd

Lucyna Wąsik

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

22 I 2023

III NIEDZIELA ZWYKŁA

 

W TYM TYGODNIU:

Wtorek – wspomnienie św. Franciszka Salezego, bp i doktora Kościoła

Środa – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła

Czwartek - wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa

Sobota – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła

 

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich:

Wyjazd na zimowisko do Poronina jest 28 stycznia o godz. 9.30 z parkingu przy kościele. Mamy jeszcze 2 wolne miejsca. Telefon kontaktowy w gablocie SRK przy kościele.

Wizyta duszpasterska – kolęda trwa. Woda święcona na stoliku z tyłu kościoła i w kruchcie starego kościoła. Prosimy o wspólną modlitwę w domu, mieszkaniu. Jeśli ktoś został przypadkowo pominięty – przepraszamy, przyjdziemy ponownie w dogodnym dla Państwa czasie przed 2.02.2023. Gdyby ktoś był nieobecny z jakiekolwiek powodu, również przyjdziemy z błogosławieństwem i modlitwą. Prosimy o kontakt z księdzem, który chodził po danej ulicy lub osiedlu.

22 stycznia 2023 niedziela godz.14.00

XM - ul. Mała Góra (bez osiedla, od końca) wraz z ul. Madejówka

XT - ul. Przebiśniegów, Przylaszczki, Gerberowa

23 stycznia 2023 poniedziałek godz.15.30

XH - ul. Bieżanowska (numery nieparzyste od 191 do 253)

XM - ul. Zarzyckiego (od końca do autostrady)

24 stycznia 2023 wtorek godz.15.30

XH - ul. Bieżanowska (numery nieparzyste od 255 do 283)

XM - ul. Zarzyckiego (od numeru 1 do autostrady)

25 stycznia 2023 środa godz.15.30

XH - ul. Bieżanowska (numery nieparzyste od 285 do końca) oraz Półłanki(część)

26 stycznia 2023 czwartek godz.15.30

XH - ul. Działkowa (bloki 20a, 20b)

27 stycznia 2023 piątek godz.15.30

XH - ul. Działkowa (blok 20)

Trwają zapisy dzieci do Przedszkola Sióstr Michalitek na rok szkolny 2023/24, przy ul. Kosocickiej 38A, os. Rżąka. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mailowy s Siostrą Dyrektor. Więcej informacji w gablotce przed kościołem.

Gorące podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę jak również za ofiary przekazane na konto parafii.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: +Bogumiła Jędrzejczyk (ul. Wojciecha z Brudzewa) +Henryka Wójcik (ul. Imielna), +Anna Krzyżkowska (ul. Jana Grzecha), +Krzysztof Surówka (ul. Habeli), +Czesław Lipowski (ul. Bieżanowska), +Klaudius Bartosch.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

WSZYSTKIM NASZYM GOŚCIOM ORAZ CAŁEJ WSPÓLNOCIE

ŻYCZYMY DUŻO BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA - SZCZĘŚĆ BOŻE

 

 

22 styczeń - od godz. 14.00 ul. Przebiśniegów, Przylaszczki, Gerberowa

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

15 I 2023

II NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Serdeczne podziękowania dla Stowarzyszenia Rodzin Katolickich za przygotowanie jasełek

W TYM TYGODNIU:

Wtorek – wspomnienie św. Antoniego opata

Czwartek - wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa

Sobota – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich:

Wyjazd na zimowisko do Poronina w sobotę o godz. 9.30, jest jedno wolne miejsce.

Planujemy wyjazd do Pelplina od 29 kwietnia do 2 maja. Na trasie: Sulejów, Chełmno, Frombork, Elbląg, Płock, rejs statkiem. Kontakt w Edenie.

Wizyta duszpasterska – kolęda trwa do 2.02.2023. Woda święcona na stoliku z tyłu kościoła i w kruchcie starego kościoła. Prosimy o wspólną modlitwę w domu, mieszkaniu, o życzliwe przyjęcie, o przygotowanie wody święconej i krzyża.

16 stycznia 2023 poniedziałek godz.15.30

XH - ul. Bieżanowska (n-ry parzyste od 126 -182A)

XM - ul. Zamłynie (od ul. Bieżanowskiej)

17 stycznia 2023 wtorek godz.15.30

XP - ul. Pruszyńskiego (od 14 do końca)

XH - ul. Bieżanowska (n-ry parzyste od 184 do254)

XM - ul. Złocieniowa (od ul. Potrzask)

18 stycznia 2023 środa godz.15.30

XP - ul. Stolarza (numery nieparzyste)

XH - ul. Jasieńskiego

XM - ul. Weigla (od ul. Hoyera)

19 stycznia 2023 czwartek godz.15.30

XP - ul. Stolarza (numery parzyste)

XH - ul. Bieżanowska (numery parzyste od 256 do 283)

20 stycznia 2023 piątek godz.15.30

XH - ul. Bieżanowska (numery nieparzyste od 149 do 189)

XM - ul. Braci Jamków

21 stycznia 2023 sobota godz. 9.00

XH - ul. Działkowa (bloki 24, 26, 31, 33,)

XM - ul. Zolla (od autostrady)

XT - ul. Flanka i Habeli

22 stycznia 2023 niedziela godz.14.00

XM - ul. Mała Góra (bez osiedla, od końca) wraz z ul. Madejówka

XT - ul. Przebiśniegów, Przylaszczki, Gerberowa

23 stycznia 2023 poniedziałek godz.15.30

XH - ul. Bieżanowska (numery nieparzyste od 191 do 253)

XM - ul. Zarzyckiego (od końca do autostrady)

Czyńcie dobro; szukajcie sprawiedliwości” to hasło tegorocznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, zaczerpnięte z Księgi Izajasza. Tydzień Modlitw obchodzony będzie od 18 do 25 stycznia. W Krakowie centralne nabożeństwo ekumeniczne pod przewodnictwem bpa Damiana Muskusa odbędzie się w niedzielę 22 stycznia o godzinie 19.00 w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Kopernika 26. Za uczestnictwo w krakowskim nabożeństwie centralnym można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Gorące podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę jak również za ofiary przekazane na konto parafii.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: +Janina Kłos-Kozień, +Marian Ślazyk (ul. Bieżanowska), +Leokadia Łach (ul. Hoyera). Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

WSZYSTKIM NASZYM GOŚCIOM ORAZ CAŁEJ WSPÓLNOCIE

ŻYCZYMY DUŻO BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA - SZCZĘŚĆ BOŻE

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

8 I 2023

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

 

Dziś po mszy św. o godz. 11.00 jasełka w dolnym kościele - zapraszamy wszystkich Parafian.

W TYM TYGODNIU:

Piątek – 13.01.2023 różaniec w intencji Ojczyzny o 17.30, o 18.00 msza św. za Kościół, Ojczyznę, Ojca Świętego, Radio Maryja i TV Trwam. Przez cały rok 2023, 13 każdego miesiąca chcemy odmawiać różaniec w intencji Ojczyzny, prosząc o orędownictwo, świętych i błogosławionych Polek i Polaków. Prośba o pomoc w odmawianu różańca św. W zakrystii jest lista na każdy miesiąc dla 5 osób do odmawiania kolejnych tajemnic różańcowych.

Wizyta duszpasterska – kolęda trwa do 2.02.2023. Prosimy o wspólną modlitwę w domu, mieszkaniu, o życzliwe przyjęcie, o przygotowanie wody święconej i krzyża. Woda święcona na stoliku z tyłu kościoła i w kruchcie starego kościoła.

9 stycznia 2023 poniedziałek godz.15.30

XP - ul. Grzecha (od n-ru 1 -10a)

XH - ul. Łazy (domy)

XM - ul. Pod Pomnikiem (przed autostradą) (od ul. Bogucickiej od nr1)

10 stycznia 2023 wtorek godz.15.30

XP - ul. Grzecha (od n-ru 11a do końca)

XH - ul. Działkowa

XM - ul. Wielicka, Nad Serafą, Na Jazkach

11 stycznia 2023 środa godz.15.30

XP - ul. Jędrzejczyka

XM - ul. Rakuś (od stacji PKP do końca)

XT - od godz.15.00 ul. Kameliowa i Hiacyntowa

12 stycznia 2023 czwartek godz.15.30

XP - ul. Pruszyńskiego (od n-ru 1 do 6)

XH - ul. Laskowa, Ripperów, Wrońskiego

XT - od godz. 16.00 os. Zarosie

13 stycznia 2023 piątek godz.15.30

XH - ul. Ogórkowa

XM - ul. Kolonijna (od nr 2)

14 stycznia 2023 sobota godz.

XP - godz. 9.00 - ul. Czarnochowicka (przed i za autostradą)

XH - ul. Sucharskiego (numery parzyste)

XM - ul. Korepty, Świeża wraz z os. Dębowy Park)

15 stycznia 2023 niedziela godz.14.00

XP - ul. Pruszyńskiego (od 7 do 13)

XH - ul. Łazy (bloki)

XT - ul. Stępnia i Schulza

16 stycznia 2023 poniedziałek godz.15.30

XH - ul. Bieżanowska (n-ry parzyste od 126 -182A)

XM - ul. Zamłynie (od ul. Bieżanowskiej)

Gorące podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę jak również za ofiary przekazane na konto parafii.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: +Czesław Bochenek(ul. Pruszyńskiego), +Wiesław Pajor ( ul. Madejówka), +Stanisława Dziob. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

WSZYSTKIM NASZYM GOŚCIOM ORAZ CAŁEJ WSPÓLNOCIE

ŻYCZYMY DUŻO BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA - SZCZĘŚĆ BOŻE

 

 

 

7 styczeń - od godz. 11.30 ul. Przebiśniegów, Przylaszczki, Gerberowa ODWOŁANA ( inny termin będzie podany ponownie)

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1 I 2023

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI

 

Dziś po mszy św. o 7.00 zmianka różańcowa.

W TYM TYGODNIU:

Poniedziałek – wspomnienie świętych: Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu,

biskupów i doktorów Kościoła

Czwartek -Spotkanie Zespołu Apostolstwa Świeckich po Mszy Świętej wieczornej

Piątek – Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Porządek mszy św. jak w niedzielę. Nie ma wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

O 12.30 msza św. dla wszystkich uczestników Orszaku Trzech Króli, a następnie uroczysty przemarsz do Parafii św. Rodziny w Bieżanowie Nowym. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych - w strojach królewskich, krakowskich, bieżanowskich, anielskich, świętych i błogosławionych.

O 15.30 jasełka i opłatek dla Wspólnot, Stowarzyszeń, Ruchów, Grup Parafialnych.

Pierwszy piątek miesiąc - możliwość spowiedzi św. podczas każdej mszy św.

Sobota – odwiedziny chorych od godz. 8.00

W przyszłą niedzielę 8.01. po mszy św. o godz. 11.00 jasełka w dolnym kościele - zapraszamy wszystkich Parafian.

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich:

- Spotkanie Stowarzyszenia w środę po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy parafian do obejrzenia jasełek 8 stycznia w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.

-Wpłaty na zimowisko należy uregulować najpóźniej do 10 stycznia, karty wyjazdowe też należy oddać w tym terminie.

- Zebranie z rodzicami dzieci wyjeżdżających do Poronina jest 10 stycznia o godz.17.30 w Edenie.

 

Wizyta duszpasterska – kolęda trwa do 2.02.2023. Prosimy o wspólną modlitwę w domu, mieszkaniu, o życzliwe przyjęcie, o przygotowanie wody święconej i krzyża. Woda święcona na stoliku z tyłu kościoła i w kruchcie starego kościoła.

2 stycznia 2023 poniedziałek godz.15.30

XH - ul. Smolenia (od n-ru 40 do końca)

XM - ul. Rakuś (od ul. Mała Góra do ul. Ks. Łaczka)

3 stycznia 2023 wtorek godz.15.30

XP - ul. Wojciecha z Brudzewa i Tańskiego

XH - ul. Smolenia (od n-ru 1do 39)

XM - ul. Ks. Popiełuszki (od ul. Bieżanowskiej)

4 stycznia 2023 środa godz.15.30

XP - ul. Mogiłki (od n-ru 1do 8a)

XM - ul. Drożdżowa i Lipowskiego (od ul. Ks. Popiełuszki)

XT - od godz. 15.00 ul. Letnia, Okręglik, Kwatery, Zalipki

5 stycznia 2023 czwartek godz.15.30

XP - ul. Mogiłki (od n-ru 11a do końca)

XH - ul. Imielna (od n-ru 30 do 1 bez bloków)

XM - od godz. 19.00 ul. Jakubca

XT - od godz. 15.00 ul. Zarosie (bez osiedla)

7 stycznia 2023 sobota godz.10.30

XP - ul. Szastera, Małka, Rydygiera, Świdzińskiego

XH - ul. Sucharskiego (nieparzyste) ul. Przełazek

XM - ul. Stacyjna (od ul. Bieżanowskiej) i Bocznia

XT - od godz. 11.30 ul. Przebiśniegów, Przylaszczki, Gerberowa

8 stycznia 2023 niedziela godz.14.00

XP - ul. Szymkiewicza, Pochwalskiego

XH - ul. Imielna (bloki 3b, 3c, 3d)

XM - ul. Pod Pomnikiem (za autostradą) Kłaka, Koprowa, Śliwy i Pronia

9 stycznia 2023 poniedziałek godz.15.30

XP - ul. Grzecha (od n-ru 1 -10a)

XH - ul. Łazy (domy)

XM - ul. Pod Pomnikiem (przed autostradą) (od ul. Bogucickiej od nr1)

 

Gorące podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę jak również za ofiary przekazane na konto parafii.

W minionym tygodniu odeszdła do wieczności: +Helena Borowik. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie …

WSZYSTKIM NASZYM GOŚCIOM ORAZ CAŁEJ WSPÓLNOCIE

NA PIERWSZE DNI NOWEGO ROKU ŻYCZYMY

DUŻO BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA - SZCZĘŚĆ BOŻE

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

26 XII 2022

ŚWIĘTO ŚWIĘTEGO SZCZEPANA

 

W drugi dzień Świąt tradycyjnie wspomagamy materialnie Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.

W TYM TYGODNIU:

Wtorek - święto św. Jana, apostoła i ewangelisty. Po mszy św. o godz. 6.30 poświęcenie wina

Środa - święto świętych Młodzianków męczenników

Piątek – święto świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

Sobota - ostatni dzień mijającego 2022 roku. O godz.17.30 zostaną odprawione Nieszpory, odśpiewamy Suplikacje, a o godz. 18.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. na zakończenie starego roku

W przyszłą niedzielę 1.01.2023 Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki

6.01.2023 w Uroczystość Objawienia Pańskiego – Orszak Królewski Świętych z naszej parafii do Parafii w Nowym Bieżanowie.

Rozpoczynamy wizytę duszpasterską – kolędę. Prosimy o wspólną modlitwę w domu, mieszkaniu, o życzliwe przyjęcie. W domu o przygotowanie wody święconej i krzyża. Po okresie pandemii idziemy pierwszy raz. Prosimy o wyrozumiałość i pomoc. Woda święcona na stoliku pod chórem.

27 grudnia 2022 wtorek godz.9.00

XP - ul. Hoyera

XH - ul. Opty (od końca) od 9.30 ul. Imielna (od końca do n-ru 31)

XM - ul. Jaglarzów

XT - ul. Ks. Kusia

28 grudnia 2022 środa godz.9.00

XP - ul. Potrzask (od n-ru 1do 55a)

XH - ul. Kokotowska

XM - ul. Ks. Łaczka (od Małej Góry)

XT - ul. Bogucicka (od końca)

29 grudnia 2022 czwartek godz.9.00

XP - ul. Potrzask (od n-ru 57 do końca)

XH - ul. Gardowskiego

XM - os. Mała Góra i os. Czereśniowy Sad

XT - ul. Nowaka, Stryjeńskiego, Potrzebowskiego, Krzymuskiego

30 grudnia 2022 piątek godz.9.00

XH - ul. Duża Góra (od końca) oraz ul. Przecinek

XM - ul. Ślósarczyka (od nr 1 - od ul. Bogucickiej)

XT - ul. Kluszewskiego, Kiepury, Kurpińskiego i Bierkowskiego

2 stycznia 2023 poniedziałek godz.15.30

XH - ul. Smolenia (od n-ru 40 do końca)

XM - ul. Rakuś (od ul. Mała Góra do ul. Ks. Łaczka)

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na Pasterce na Fundusz Obrony Życia,

za ofiary składane dziś na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II gorące podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę jak również za ofiary przekazane na konto parafii.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności: +Tomasz Bochenek (ul. Popiełuszki). Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

WSZYSTKIM NASZYM GOŚCIOM ORAZ CAŁEJ WSPÓLNOCIE

NA OSTATNIEDNIE STAREGO ROKU ŻYCZYMY

DUŻO BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA - SZCZĘŚĆ BOŻE

 

Wizyta duszpasterska 2022/23


27 grudnia 2022 wtorek godz.9.00

XP - ul. Hoyera

XH - ul. Opty (od końca) od 9.30 ul. Imielna (od końca do n-ru 31)

XM - ul. Jaglarzów

XT - ul. Ks. Kusia

 

28 grudnia 2022 środa godz.9.00

XP - ul. Potrzask (od n-ru 1do 55a)

XH - ul. Kokotowska

XM - ul. Ks. Łaczka (od Małej Góry)

XT - ul. Bogucicka (od końca)

 

29 grudnia 2022 czwartek godz.9.00

XP - ul. Potrzask (od n-ru 57 do końca)

XH - ul. Gardowskiego

XM - os. Mała Góra i os. Czereśniowy Sad

XT - ul. Nowaka, Stryjeńskiego, Potrzebowskiego, Krzymuskiego

 

30 grudnia 2022 piątek godz.9.00

XH - ul. Duża Góra (od końca) oraz ul. Przecinek

XM - ul. Ślósarczyka (od nr 1 - od ul. Bogucickiej)

XT - ul. Kluszewskiego, Kiepury, Kurpińskiego i Bierkowskiego

 

2 stycznia 2023 poniedziałek godz.15.30

XH - ul. Smolenia (od n-ru 40 do końca)

XM - ul. Rakuś (od ul. Mała Góra do ul. Ks. Łaczka)

 

3 stycznia 2023 wtorek godz.15.30

XP - ul. Wojciecha z Brudzewa i Tańskiego

XH - ul. Smolenia (od n-ru 1do 39)

XM - ul. Ks. Popiełuszki (od ul. Bieżanowskiej)

 

4 stycznia 2023 środa godz.15.30

XP - ul. Mogiłki (od n-ru 1do 8a)

XM - ul. Drożdżowa i Lipowskiego (od ul. Ks. Popiełuszki)

XT - od godz. 15.00 ul. Letnia, Okręglik, Kwatery, Zalipki

 

5 stycznia 2023 czwartek godz.15.30

XP - ul. Mogiłki (od n-ru 11a do końca)

XH - ul. Imielna (od n-ru 30 do 1 bez bloków)

XM - od godz. 19.00 ul. Jakubca

XT - od godz. 15.00 ul. Zarosie (bez osiedla)

 

7 stycznia 2023 sobota godz.10.30

XP - ul. Szastera, Małka, Rygiera, Świdzińskiego

XH - ul. Sucharskiego (nieparzyste) ul. Przełazek

XM - ul. Stacyjna (od ul. Bieżanowskiej) i Bocznica

XT - od godz. 11.30 ul. Przebiśniegów, Przylaszczki, Gerberowa

8 stycznia 2023 niedziela godz.14.00

XP - ul. Szymkiewicza, Pochwalskiego

XH - ul. Imielna (bloki 3b, 3c, 3d)

XM - ul. Pod Pomnikiem (za autostradą) Kłaka, Koprowa, Śliwy i Pronia

 

9 stycznia 2023 poniedziałek godz.15.30

XP - ul. Grzecha (od n-ru 1 -10a)

XH - ul. Łazy (domy)

XM - ul. Pod Pomnikiem (przed autostradą) (od ul. Bogucickiej od nr1)

 

10 stycznia 2023 wtorek godz.15.30

XP - ul. Grzecha (od n-ru 11a do końca)

XH - ul. Działkowa

XM - ul. Wielicka, Nad Serafą, Na Jazkach

 

11 stycznia 2023 środa godz.15.30

XP - ul. Jędrzejczyka

XM - ul. Rakuś (od stacji PKP do końca)

XT - od godz.15.00 ul. Kameliowa i Hiacyntowa

 

12 stycznia 2023 czwartek godz.15.30

XP - ul. Pruszyńskiego (od n-ru 1 do 6)

XH - ul. Laskowa, Ripperów, Wrońskiego

XT - od godz. 16.00 os. Zarosie

 

13 stycznia 2023 piątek godz.15.30

XH - ul. Ogórkowa

XM - ul. Kolonijna (od nr 2)

 

14 stycznia 2023 sobota godz.

XP - godz. 9.00 - ul. Czarnochowicka (przed i za autostradą)

XH - ul. Sucharskiego (numery parzyste)

XM - ul. Korepty, Świeża wraz z os. Dębowy Park)

 

15 stycznia 2023 niedziela godz.14.00

XP - ul. Pruszyńskiego (od 7 do 13)

XH - ul. Łazy (bloki)

XT - ul. Stępnia i Schulza

 

16 stycznia 2023 poniedziałek godz.15.30

XH - ul. Bieżanowska (n-ry parzyste od 126 -182A)

XM - ul. Zamłynie (od ul. Bieżanowskiej)

 

17 stycznia 2023 wtorek godz.15.30

XP - ul. Pruszyńskiego (od 14 do końca)

XH - ul. Bieżanowska (n-ry parzyste od 184 do254)

XM - ul. Złocieniowa (od ul. Potrzask)

 

18 stycznia 2023 środa godz.15.30

XP - ul. Stolarza (numery nieparzyste)

XH - ul. Jasieńskiego

XM - ul. Weigla (od ul. Hoyera)

 

19 stycznia 2023 czwartek godz.15.30

XP - ul. Stolarza (numery parzyste)

XH - ul. Bieżanowska (numery parzyste od 256 do 283)

 

20 stycznia 2023 piątek godz.15.30

XH - ul. Bieżanowska (numery nieparzyste od 149 do 189)

XM - ul. Braci Jamków

 

21 stycznia 2023 sobota godz. 9.00

XH - ul. Działkowa (bloki 24, 26, 31, 33,)

XM - ul. Zolla (od autostrady)

XT - ul. Flanka i Habeli

 

22 stycznia 2023 niedziela godz.14.00

XM - ul. Mała Góra (bez osiedla, od końca) wraz z ul. Madejówka

 

23 stycznia 2023 poniedziałek godz.15.30

XH - ul. Bieżanowska (numery nieparzyste od 191 do 253)

XM - ul. Zarzyckiego (od końca do autostrady)

 

24 stycznia 2023 wtorek godz.15.30

XH - ul. Bieżanowska (numery nieparzyste od 255 do 283)

XM - ul. Zarzyckiego (od numeru 1 do autostrady)

 

25 stycznia 2023 środa godz.15.30

XH - ul. Bieżanowska (numery nieparzyste od 285 do końca) oraz Półłanki(część)

 

26 stycznia 2023 czwartek godz.15.30

XH - ul. Działkowa (bloki 20a, 20b)

 

27 stycznia 2023 piątek godz.15.30

XH - ul. Działkowa (bloki 20c)

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

18 XII 2022

4 Niedziela Adwentu

 

Grupa Areopag Wiary zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu dzisiaj po Mszy wieczornej.

SPOWIEDŹ PRZEDŚWIĄTECZNA przez cały tydzień rano podczas Mszy św., a popołudniu od g.17.30

Przed Świętami odwiedzimy chorych, których nie odwiedzamy w pierwszą sobotę. Odwiedziny w piątek 23.12. od godz. 8.00. Prosimy o zgłoszenia chorych w zakrystii

24.XII. – sobota – WIGILIA BOŻEGO NARODZENIA

- o godz.6.30 – zakończenie Rorat

- o zmierzchu zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy. Niech spotkaniu przy stole towarzyszy wspólna modlitwa, fragment Pisma Świętego o narodzeniu Chrystusa, łamanie się opłatkiem i wspólny śpiew kolęd. To jedyna i może już niepowtarzalna w ciągu roku okazja do odrodzenia i pojednania skłóconych, rozbitych rodzin.

W WIGILIĘ O PÓŁNOCY UROCZYSTA PASTERKA, na którą serdecznie zapraszamy. by wspólnie przywitać Bożą Dziecinę.

- tak jak w roku ubiegłym, PASTERKĘ pragniemy odprawić także za tych spośród naszych rodzin, którzy przebywają poza granicami – można jeszcze zgłaszać ich w zakrystii.

- składka na Pasterce przeznaczona będzie na FUNDUSZ OBRONY ŻYCIA

25.XII – niedziela – UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

26.XII – poniedziałek – ŚWIĘTO ŚWIĘTEGO SZCZEPANA. W drugi dzień Świąt tradycyjnie wspomagamy materialnie Uniwersytet Papieski Jana Pawła II i na ten cel będzie przeznaczona taca

W zakrystii można nabyć świece CARITAS na stół wigilijny. Poświęcone opłatki na stół Wigilijny są zakrystii i u Pana Organisty na chórze. Można zabrać je do domu na stół świąteczny. Ofiary złożone przy tej okazji są przeznaczone na wynagrodzenie dla Pana Organisty za pracę przez cały rok. Wszystkim Darczyńcom serdeczne podziękowania.

Roraty:- w dni powszednie: - dla dorosłych o 6.30- dla dzieci - od poniedziałku do piątku o g. 18.00, w sobotę o 6.30

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich:

-Serdecznie dziękujemy za żywność dla ukraińskich matek. We wtorek 20 grudnia od godz. 17.00 do 18.00 będą wydawane paczki żywnościowe dla niezamożnych seniorów w Edenie. Bóg zapłać prywatnemu darczyńcy.

Z poświęconym i pobłogosławionym siankiem, młodzież nasza jest przed kościołem. Zbierają na ...

JUBILEUSZ 600 LECIA PARAFII BIEŻANÓW:

Dziękujemy za wykład Pani Profesor Marii Madejowej. „Zdobyć świat dla Chrystusa przez Niepokalaną” oraz Pani dyrektor Annie Grabowskiej z Centrum Kultury Podgórza za zorganizowanie koncertu w naszym kościele.

Składamy gorące podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę jak również za ofiary przekazane na konto parafii -„Bóg zapłać".

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: +Elżbieta Dyduła (ul. Smolenia), +ks. Wojciech Wcisło (pogrzeb w Szaflarach)

WSZYSTKIM NASZYM GOŚCIOM ORAZ CAŁEJ WSPÓLNOCIE

W NOWYM TYGODNIU l NA CZAS ŚWIĄTECZNY ŻYCZYMY

DUŻO BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA - SZCZĘŚĆ BOŻE

 

 


Zmarł śp. ksiądz kanonik Wojciech Wcisło, emerytowany proboszcz parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Szaflarach.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

11 XII 2022

3 Niedziela Adwentu

 

 

Dzisiaj wykład po mszy św. o godz. 9.00 11.00 i 12.30 - wygłosi Profesor Maria Madejowa. „Zdobyć świat dla Chrystusa przez Niepokalaną” - św. Maksymilian Maria Kolbe.

W zakrystii można nabyć świece CARITAS na stół wigilijny. Poświęcone opłatki na stół Wigilijny są zakrystii i u Pana Organisty na chórze. Można zabrać je do domu na stół świąteczny. Ofiary złożone przy tej okazji są przeznaczone na wynagrodzenie dla Pana Organisty za pracę przez cały rok. Wszystkim Darczyńcom serdeczne podziękowania.

W TYM TYGODNIU

WTOREK – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy. Msza św. o g.18.00 w 41 rocznicę stanu wojennego odprawiona zostanie za Kościół, Ojczyznę, Ojca Świętego, Radio Maryja i TV Trwam

ŚRODA – wspomnienie św. Jana od Krzyża

Roraty:- w niedzielę o 7.00, - w dni powszednie: - dla dorosłych o 6.30- dla dzieci - od poniedziałku do piątku o g. 18.00, w sobotę o 6.30

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich:

Karty wyjazdowe na zimowisko są do pobrania na stronie SRK. Należy je oddać do końca grudnia. Zebranie z rodzicami będzie 10 stycznia. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Poszukujemy wychowawcy na wyjazd.

-Składamy serdeczne podziękowania Parafianom, którzy pomogli przygotować 56 paczek mikołajowych dla dzieci. W dalszym ciągu prosimy o pomoc żywnościową dla ukraińskich matek.

- Zatrudnimy księgową, warunki pracy do uzgodnienia, kontakt w Edenie.

Spotkanie grupy Areopag Wiary odbędzie się w czwartek 15.12.2022 o godz. 19.30. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego rozważania słowa Bożego podczas kręgu biblijnego. W przyszłą niedzielę zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy wieczornej.

PASTERKĘ pragniemy odprawić także za tych z naszych rodzin, którzy przebywają za granicą – można ich zgłaszać w zakrystii]

Sianko, które zwyczajowo kładzie się na wigilijnym stole, ma symbolizować ubóstwo, w jakim narodził się Jezus Chrystus oraz skromność. Co ciekawe, według przekonań niektórych sianko pod obrusem ma także sprowadzić dobrobyt dla domowników i stanowi dobrą zapowiedż nadchodzącego roku. Poświęcone i pobłogosławione sianko, młodzież nasz rozprowadza przed kościołem.

JUBILEUSZ 600 LECIA PARAFII BIEŻANÓW:

AKT POŚWIĘCENIA SIĘ NIEPOKALANEMU SERCU MARYI W JEDNOŚCI Z SERCEM JEZUSA złożyło w kościele 107 osób i kilkanaście w domach.

16. XII - piątek KONCERT: polskie i greckie kolędy w wykonaniu zespołu Orfeusz i Nikosa Rustekosa w naszym kościele. Serdeczne zapraszamy.

Dzisiaj w Dworze Czeczów o godz. 19.00 Polskie kolędy po Węgiersku

17. XII - sobota o 16.00 Opłatek Wigilijny dla Klubu Seniora i Bieżanowskich Trubadurek

W dniu wczorajszym nasi ministranci wygrali Dekanalny Turniej Piłki Nożnej, awansując do rozgrywek rejonowych. Mamy też w Parafii króla strzelców turnieju – 12 bramek. Gratulujemy.

Składamy gorące podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę jak również za ofiary przekazane na konto parafii -„Bóg zapłać".

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: +Stanisława Wcisło (ul. Szastera), +Eugeniusz Dziob, +Mieczysław Blicharz ( ul. Kokotowska), +Stanisław Krawczyk, +Ewa Szmajda (ul. Zolla). Polecamy ich Miłosierdziu Bożemu ....

WSZYSTKIM NASZYM GOŚCIOM ORAZ CAŁEJ WSPÓLNOCIE

W NOWYM TYGODNIU l NA CZAS JUBILEUSZU ŻYCZYMY

DUŻO BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA - SZCZĘŚĆ BOŻE

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

4 XII 2022

2 Niedziela Adwentu

Podczas każdej mszy św. święcimy, przed błogosławieństwem końcowym, opłatki na stół Wigilijny. Poświęcone opłatki, będzie można zabrać do domu na stół wigilijny. Ofiary złożone przy tej okazji są przeznaczone na wynagrodzenie dla Pana Organisty za pracę przez cały rok. Opłatki u Pana Organisty i w zakrystii. Wszystkim Darczyńcom serdeczne podziękowania.

Po mszy św. o g. 7.00 – zmianka różańcowa

W TYM TYGODNIU

ŚRODA – wspomnienie św. Ambrożego, bp i doktora Kościoła

CZWARTEK – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP msze św. z Aktem Zawierzenia Matce Bożej o 6.30 i 18.00. Godzina Łaski 12.00-13.00 (Msza św. i różaniec przed Najświętszym Sakramentem)

W przyszłą niedzielę WYKŁAD „Zdobyć świat dla Chrystusa przez Niepokalaną” - św. Maksymilian Maria Kolbe, po mszy św. o godz. 9.00 11.00 i 12.30 - wygłosi Profesor Maria Madejowa.

Roraty:- w niedzielę o 7.00, - w dni powszednie: - dla dorosłych o 6.30- dla dzieci - od poniedziałku do piątku o g. 18.00, w sobotę o 6.30

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich:

- Spotkania grupy teatralnej przygotowującej jasełka są zawsze w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 w Edenie.

- Stowarzyszenie organizuje spotkanie ze św. Mikołajem w dniu 6 grudnia. Bardzo prosimy Parafian o podarowanie słodyczy, książek i zabawek, które można złożyć w Edenie w niedzielę po Mszach św. i w poniedziałek od godz. 16.30 do 18.00.

- Organizujemy Konkurs szopek krakowskich dla dzieci i młodzieży. Prace można składać do 22 grudnia w Edenie . Wyniki konkursu będą ogłoszone 26 grudnia o godz. 12.00. Na uczestników czekają dyplomy i nagrody.

- w środę spotkanie SRK

Przygotowaniem do I Komunii Św.: - spotkanie z Rodzicami i Dziećmi 8 XII (tj. czwartek) po mszy św. o godz. 18.00 w kościele. Poświęcenie medalików w niedziele 11 XII o godz. 11.00

Spotkanie z Rodzicami klas VIII przygotowujących się do sakramentu Bierzmowania odbędzie się 9 XII (tj. piątek) o godz. 19. 00 w kościele

W zakrystii można nabyć świece CARITAS na stół wigilijny

JUBILEUSZ 600 LECIA PARAFII BIEŻANÓW:

Podziękowanie Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich w Bieżanowie za przygotowanie wystawy - „W SŁUŻBIE BLIŹNIM 1994-2022".

Kończymy rekolekcje oddanie33. 8 grudnia w Dzień Niepokalanej NMP podczas mszy św. roratnej, rano i wieczorem wypowiemy publicznie AKT POŚWIĘCENIA SIĘ NIEPOKALANEMU SERCU MARYI W JEDNOŚCI Z SERCEM JEZUSA. Z zapalonymi świecami (proszę przynieść świece). Własnoręcznie napisany akt poświęcenia złożymy przed ołtarzem Pana (tekst Aktu na stoliku obok prasy katolickiej i w zakrystii)

Jeśli akt oddania ktoś przeżywa w domu: - przygotuj miejsce, w którym ustawisz Krzyż oraz wizerunek Matki Bożej - przed którymi odmówisz akt oddania. Ubierz się odświętnie - aby podkreślić uroczysty charakter wydarzenia, jakim jest akt oddania. Jeśli masz taką możliwość - przygotuj się do tego, aby po oddaniu się - świętować to wydarzenie w gronie swoich najbliższych. Świętowanie wyraża naszą radość i wdzięczność za łaskę, której doświadczyliśmy.

7. XII o godz. 15.00 Muzyka Gospel przedgwiazdkowo w Dworze Czeczów

16. XII - piątek KONCERT: polskie i greckie kolędy w wykonaniu Nikosa Rustekosa i zespołu Orfeusz w naszym kościele

Składamy gorące podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę jak również za ofiary przekazane na konto parafii -„Bóg zapłać".

W minionym tygodniu odeszła do wieczności: +Beata Walczak (ul. Potrzask)

WSZYSTKIM NASZYM GOŚCIOM ORAZ CAŁEJ WSPÓLNOCIE

W NOWYM TYGODNIU l NA CZAS JUBILEUSZU ŻYCZYMY

DUŻO BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA - SZCZĘŚĆ BOŻE

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

27 XI 2022

1 Niedziela Adwentu


Dzisiaj. Młodzież przygotowująca się do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży prowadzi dzisiaj (po Mszach o 9.00, 11.00 i 12.30) kawiarenkę. Zapraszamy wszystkich do salek na dole na ciasto, kawę, herbatę, kakao. Dochód z akcji zostanie przeznaczony na pokrycie kosztów wyjazdu do Lizbony.

Zapraszamy po każdej mszy św. do Starego Kościoła, do Kaplicy Jasnej na wystawę Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Bieżanowie - „W SŁUŻBIE BLIŹNIM 1994-2022".

W TYM TYGODNIU

Środa - święto św. Andrzeja

Piątek - Pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. rano podczas mszy św. oraz popołudniu od 17.30. Po mszy św. spotkanie uczniów klas 6 i 7 przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

Sobota - wspomnienie św. Franciszka Ksawerego. Pierwsza sobota miesiąca. Po mszy św. wieczornej nabożeństwo pierwszosobotnie: adoracja Najświętszego Sakramentu, Różaniec. Odwiedziny chorych w sobotę od godz. 8.00. W przyszłą niedzielę zmianka różańcowa po mszy św. o godz. 7.00.

W przysłą niedzielę na każdej mszy św. poświęcimy, przed błogosławieństwem końcowym, opłatki na stół Wigilijny. Poświęcone, będzie można je zabrać do domu. Ofiary złożone przy tej okazji są przeznaczone na wynagrodzenie dla Pana Organisty za pracę przez cały rok.

Wszystkim Darczyńcom serdeczne podziękowania.

Rozpoczynamy ADWENT, czas modlitewnego przygotowania na przyjście Jezusa Chrystusa. Roraty:

- w niedzielę o 7.00, - w dni powszednie: - dla dorosłych o 6.30- dla dzieci - od poniedziałku do piątku o g. 18.00, w sobotę o 6.30

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich:

- Spotkania grupy teatralnej przygotowującej jasełka są zawsze w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 w Edenie.

- Stowarzyszenie organizuje spotkanie ze św. Mikołajem dla dzieci z rodzin niezamożnych i wielodzietnych. Bardzo prosimy Parafian o pomoc, czyli podarowanie słodyczy, książek i zabawek, które można złożyć w Edenie codziennie od 17.30 do 18.00 oraz w niedzielę po Mszach św.

- Organizujemy Konkurs szopek krakowskich dla dzieci i młodzieży. Prace można składać do 22 grudnia w Edenie . Wyniki konkursu będą ogłoszone 26 grudnia o godz. 12.00. Na uczestników czekają dyplomy i nagrody.

- Bardzo dziękujemy za żywność dla uchodźców z Ukrainy.

-Spotkanie Zespołu Apostolstwa Świeckich w czwartek po Mszy Świętej wieczornej

JUBILEUSZ 600 LECIA PARAFII BIEŻANÓW:

Trwają rekolekcje oddanie33. Każdego dnia przed mszą św. o godz. 17.45 prezentujemy teksty, stawiamy pytania, realizujemy zadania. Materiały do indywidualnej medytacji do pobrania na stronie www.oddanie33.pl

11. XII - niedziela WYKŁAD: „Zdobyć świat dla Chrystusa przez Niepokalaną” - św. Maksymilian Maria Kolbe, wygłosi Profesor Maria Madejowa.

16. XII - piątek KONCERT: polskie i greckie kolędy w wykonaniu Nikosa Rustekosa i zespołu Orfeusz

Składamy gorące podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę jak również za ofiary przekazane na konto parafii -„Bóg zapłać".

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: +Marek Szewczyk,+Kazimiera Szafran (ul. Zarosie), +Lucyna Gawęda (ul. Bieżanowska), +Maria Kuś, +Genowefa Szewczyk (ul. Mała Góra)

 

WSZYSTKIM NASZYM GOŚCIOM ORAZ CAŁEJ WSPÓLNOCIE

W NOWYM TYGODNIU l NA CZAS JUBILEUSZU ŻYCZYMY

DUŻO BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA - SZCZĘŚĆ BOŻE

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

20 XI 2022 r. - 34 Niedziela Zwykła

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

 

Zapraszamy po każdej mszy św. do Starego Kościoła, do Kaplicy Jasnej na wystawę Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Bieżanowie - „W SŁUŻBIE BLIŹNIM 1994-2022". Wystawa dostępna w każdą niedzielę przez cały miesiąc listopad.

 

Dzisiaj do puszek zbierane są ofiary na pomoc potrzebującym w naszej Archidiecezji w ramach VI Światowego Dnia Ubogich. Ofiarodawcom, serdeczne Bóg zapłać

W TYM TYGODNIU

Poniedziałek -wspomnienie Ofiarowania NMP

Wtorek - wspomnienie Św. Cecylii, dziewicy i męczennicy

Czwartek - wspomnienie świętych męczenników z Wietnamu

Piątek - wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy ADWENT, czas modlitewnego przygotowania na przyjście Jezusa Chrystusa. Roraty będziemy odprawiać:

- w niedzielę o 7.00

- w dni powszednie

- dla dorosłych o g. 6.30

- dla dzieci - od poniedziałku do piątku o g. 18.00, w sobotę o 6.30

 

Grupa Areopag wiary zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu dzisiaj po Mszy św. Wieczornej. W przyszłą niedzielę młodzież przygotowująca się do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży będzie prowadzić kawiarenkę. Zapraszamy wszystkich na ciasto,  kawę, herbatę.  Dochód z akcji zostanie przeznaczony na pokrycie kosztów wyjazdu do Lizbony.

 

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich:

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich razem ze „Stowarzyszeniem Genius loci" oraz „Stowarzyszeniem 10 czerwca", w sobotę 26 listopada organizuje V konferencję z cyklu Gromadzkie Repozytorium Pamięci. Na Konferencji zamierzamy poddać debacie konkretną formę społecznej aktywności, która mogłaby pomóc kultywowaniu miejsc pamięci jako publicznych wartości krajobrazu. W trakcie Konferencji przypomnimy o misji ruchu harcerskiego, próbując ją odczytać w kontekście współczesnych wyzwań kultywowania publicznych wartości. Konferencja nosi charakter ON-LINE na platformie cyfrowej. Liryki do zdalnego udziału w Konferencji zostaną przesłane osobom zgłaszającym mailowo chęć uczestnictwa. Szczegóły na stronie internetowej SRK.

- Spotkanie grupy teatralnej przygotowującej jasełka w niedzielę po Mszy św. o 11.00 w Edenie.

- Stowarzyszenie organizuje spotkanie ze św. Mikołajem dla dzieci z rodzin niezamożnych i wielodzietnych. Bardzo prosimy Parafian o pomoc, czyli podarowanie słodyczy, książek i zabawek, które można złożyć w Edenie codziennie od 17.30 do 18.00 i w niedzielę po Mszach św.

- Przypominamy o wpłaceniu zaliczki na zimowisko do Poronina.

- Bardzo dziękujemy za dostarczoną żywność dla uchodźców z Ukrainy.

 

JUBILEUSZ 600 LECIA PARAFII BIEŻANÓW:

Trwają rekolekcje oddanie33. Każdego dnia o godz. 18.00 prezentujemy teksty, stawiamy pytania, realizujemy zadania. Prosimy o pomoc w prezentowaniu tekstów. Materiały do indywidualnej medytacji do pobrania na stronie www.oddanie33.pl

 

Składamy gorące podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę jak również za ofiary przekazane na konto parafii -„Bóg zapłać".

 

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: +Magdalena Łężniak - polecamy Miłosierdziu Bożemu.

 

WSZYSTKIM NASZYM GOŚCIOM ORAZ CAŁEJ WSPÓLNOCIE W NOWYM TYGODNIU l NA CZAS JUBILEUSZU ŻYCZYMY DUŻO BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA SZCZĘŚĆ BOŻE


www.oddanie33.pl


 
Drukuj Email

1 MAJA 2022
3 NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

W dniach 1- 7 maja będziemy przeżywać XIV Tydzień Biblijny w myśl słów
Posłani z darem pokoju Jezusa Zmartwychwstałego.
”Postarajmy się, aby Tydzień Biblijny był dla nas kolejną szansą na poznawanie i pogłębianie
naszej relacji ze słowem Bożym poprzez lekturę i modlitwę Pismem Świętym.

Dziś – po Mszy św. o g.7.00 – zmianka różańcowa

- godz.17.30 nabożeństwo majowe

NABOŻEŃSTWA MAJOWE odprawiamy

-  w niedziele i święta o g.17.30

- w  dni powszednie / także w sobotę/ o g.18.00 przed Mszą św.

W  TYM  TYGODNIU;

3.V. – wtorek – UROCZYSTOŚĆ NAJŚW. MARYI PANNY, KRÓLOWEJ POLSKI
MSZE  ŚWIĘTE zostaną odprawione w porządku niedzielnym
Na Mszach św. modlić się będziemy za naszą Ojczyznę ponawiając Akt Zawierzenia.

4.V. – środaŚWIĘTO ŚW.FLORIANA, MĘCZENNIKA, PATRONA MIASTA  KRAKOWA

5.V. – czwartek - wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana, patrona Szafarzy

6.V. – 1-szy piątek miesiąca – ŚWIĘTO ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW FILIPA I JAKUBA

MSZE ŚW – g.6.30, 7.00 i po nabożeństwie majowym o g.18.00

SPOWIEDŹ ŚW. – podczas Mszy św. i od g.17.30

7.V. – 1-sza sobota miesiąca

Godz.6.30 – Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi

Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo 1-szej soboty

ODWIEDZINY CHORYCH – sobota od g.8.00

- w związku z epidemią odwiedzimy tych chorych, którzy zostali zapisani i tych,
którzy zostaną zgłoszeni ( można zgłaszać osobiście, telefonicznie i mailowo)

Spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich – środa po Mszy św. wieczornej

Spotkanie Zespołu Apostolstwa Świeckich – czwartek po Mszy św. wieczornej

W związku z przygotowaniem do Bierzmowania, młodzież klas VI i VII zapraszamy
na Mszę św. w piątek 6.V.na g. 18.00. Po Mszy św. spotkanie.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o g.12.30 uroczysty Chrzest św.

Składamy gorące podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę jak również
za ofiary przekazane na konto parafii – „Bóg zapłać”

Bardzo dziękujemy za wszelką pomoc dla uchodźców z Ukrainy - BÓG ZAPŁAĆ.
W dalszym ciągu prosimy o pomoc żywnościową i artykuły kosmetyczne, które można 
przynosić do Edenu od poniedziałku do piątku w godz.17.00 do 18.00.

Ks. Proboszcz Bogdan Markiewicz w związku z upływem 70 roku życia, po prawie 34 latach posługi
w naszej parafii z dniem 1 maja przechodzi na kapłańska emeryturę.
Ks. Abp Marek Jędraszewski  z dniem 1 maja mianował nowego proboszcza Ks. Leszka Uniwersała,
który przychodzi z parafii Karniowice-Dulowa.
Liturgiczne wprowadzenie nowo mianowanego proboszcza odbędzie się w niedzielę 8 maja
na Mszy św. o g. 9.00.

Na stolikach jest prasa katolicka – zachęcamy do nabywania i czytania.

WSZYSTKIM NASZYM GOŚCIOM,
INTERNAUTOM ORAZ CAŁEJ WSPÓLNOCIE
ŻYCZYMY, SZCZĘŚĆ BOŻE!